Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SPS53M52EU

Zmywarka BOSCH SPS53M52EU

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca BOSCH SPS53M52EU, szerokość 45 cm, z systemem ActiveWaterEco²; klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 5 programów zmywania: Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Intensive Smart 45°C, TurboSpeed 20 min; SuperSilence; VarioSpeed Plus; ½ załadunku; Strefa Intensywna; DuoPower; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor, Sensor załadunku, AquaStop, programowanie czasu startu; 3-poziomowy RackMatic.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sps53m52eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sps53m52eu

BOSCH SPS53M52EU to nowoczesne urządzenie do zmywania, które potrafi wykonać perfekcyjnie swoją pracę, przy wielkiej oszczędności wody, energii i czasu. Projektanci wyposażyli ten model w wiele użytecznych funkcjonalności dzięki którym zmywanie jest efektywne i proste. Zmywarka BOSCH SPS53M52EU jest jednym z najbardziej intuicyjnych, inteligentnych i proekologicznych urządzeń na rynku. Efektywność energetyczna zmywarki to klasa A+, jedno z wyższych dla tego typu urządzeń. Podczas pracy zmniejsza się diametralnie zużycie energii przez co czyni ją najbardziej oszczędną zmywarką. Poziom hałasu 45 dB przy pracy urządzenia powoduje, że jest ono niemal bezgłośne.

Model BOSCH SPS53M52EU pomieści w swojej komorze 9 kompletów naczyń, które swobodnie można rozmieścić w dwóch ergonomicznych koszach z systemem VarioFlex. Są to kosze, które posiadają ruchome elementy, zapewniające stabilne ustawienie naczyń w każdym rozmiarze. Gwarantują bezpieczne mycie także delikatne szkło np. kieliszki jeśli będą zmywane w dolnym koszu. Górny kosz posiada unikatowy system 3-poziomowy RackMatic, dzięki któremu wysokość kosza ustawiana jest jednym ruchem ręki, nawet przy całkowicie załadowanym koszu. System pozwala ustawić kosz w 3 pozycjach, w zależności od wielkości naczyń lub garnków. Obydwa kosze mają składane półeczki oraz uchwyty, które zapewniają wygodę załadunku oraz maksymalne wykorzystanie wnętrza zmywarki. W modelu BOSCH SPS53M52EU zastosowano system ActiveWaterEco². Jest to innowacyjny system gospodarki wodą, dzięki któremu zostaje zaoszczędzone aż 4 litry wody. Użytkownik podczas jednego cyklu zmywania zużyje tylko 6 litrów wody. Dzięki temu rachunki za wodę i prąd są niższe a dodatkowo konsument chroni środowisko. Konstruktorzy w produkcie BOSCH SPS53M52EU zastosowali AquaSensor, którego zadaniem jest kilkukrotna kontrola zabrudzenia wody oraz jej zużycie podczas procesu zmywania. Czujnik AquaSensor stanowi zgrany duet wraz z sensorem załadunku, który odpowiedzialny jest za badanie ilości naczyń w zmywarce. Pozwala to na oszczędność wody, gdyż urządzenie samo ją sobie dobiera w odpowiedniej ilości. Zmywarka BOSCH SPS53M52EU została wyposażono w unikatowe, podwójne ramię o falistym kształcie, o nazwie DuoPower, które rozprowadza wodę w górnym koszu. Na idealny efekt zmywania wpływa także technika naprzemiennego mycia, polegająca na spryskiwaniu naczyń w górnym a po chwili w dolnym koszu. Ten proceder wydłuża działanie środka myjącego a także oszczędza o wodę do 20%. W procesie zmywania naczyń bardzo istotny jest wymiennik ciepła, który zastosowano w modelu BOSCH SPS53M52EU. Sprawia on, że naczynia są suszone w higienicznych warunkach ponieważ nie ma dostępu powietrza z zewnątrz oraz pozwala zaoszczędzić energię gdyż raz ogrzana woda jest wykorzystana do innego etapu zmywania. Mnogość jego cech pozwala jeszcze na wymienienie jednej, wymiennik ciepła zabezpiecza także delikatne naczynia przed szokiem termicznym co jest niezwykle istotne przy zmywaniu tego typu naczyń. Obudowa zmywarki BOSCH SPS53M52EU została wykonana w kolorze białym pasować więc będzie do wystroju prawie każdej kuchni. Wyboru programów i funkcji dokonuje się za pomocą przycisków, po dokonaniu wyboru efekt jest widoczny na kolorowym wyświetlaczu. Obsługa zmywarki BOSCH SPS53M52EU jest niezwykle prosta i nieskomplikowana. Zmywarka BOSCH SPS53M52EU posiada zamek EasyLock, który pozwala na wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły.

Zmywarka BOSCH SPS53M52EU posiada niewątpliwie kilka niezwykle użytecznych programów zmywania, gwarantujących wysoką jakość usługi jak i doskonałą oszczędność energii lub wody. Niekwestionowanym faworytem jest zapewne program Auto, który automatycznie dopasowuje się do poziomu zabrudzenia naczyń i wielkości wsadu. Sam dobiera ilość i temperaturę wody a także długość trwania cyklu.

Model BOSCH SPS53M52EU posiada następujące programy zmywania:

Intensywnie 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte, przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 45-65°C- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive Smart 45°C- w tym programie można zmywać mocno zabrudzone sztućce, garnki oraz patelnie. Zapewnia znakomitą skuteczność zmywania nawet przy bardzo mocno zabrudzonych naczyniach. W tym procesie oszczędza się o 25% energii niż w programie „Intensywnie 70°C”.

TurboSpeed 20 min- krótki program, który jest w stanie umyć naczynia w ciągu 20 minut. Naczynia dzięki wstępnemu podgrzewaniu wody i komory zmywania, będą idealnie czyste już po 20 minutach. Gdy zmywarka została już raz podgrzana, można ponownie wykorzystać zgromadzone ciepło i nastawić ją na kolejny, 20 minutowy cykl zmywania.

Model BOSCH SPS53M52EU posiada opcję opóźnionego startu od 1 do 24 godzin, która pozwala na włączanie urządzenia w dogodnej dla właściciela porze. Klasa energetyczna A+ oraz ta funkcja czynią zmywarkę najbardziej energooszczędną zmywarką dostępną na rynku. Urządzenie BOSCH SPS53M52EU wyposażono w funkcję ½ załadunku( HalfLoad). Jest to opcja pozwala na ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii. Zmywarka posiada Asystenta Dozowania przez co zwiększa się efektywność zmywania. Jest to innowacyjny system dozowania tabletek do zmywania, optymalizujący ich działanie i zapobiegający niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu. Urządzenie BOSCH SPS53M52EU wyposażono w funkcję VarioSpeed Plus, polegającą na skróceniu o połowę czasu zmywania przy zachowaniu najlepszych efektów zmywania i suszenia. Korzystające z tej funkcji użytkownik skraca czas zmywania do 45 minut. Tę opcję można stosować do każdego programu skracając go dwukrotnie. Dodatkowo model BOSCH SPS53M52EU posiada funkcję strefa intensywna, jest to strefa w której możliwe jest mycie wyjątkowo zabrudzonych naczyń razem z naczyniami delikatnymi. Dolny kosz jest bowiem strefą intensywnego mycia (naczynia spryskiwane są strumieniem 20% silniejszym), podczas gdy w górnym naczynia myte są wyjątkowo delikatnie. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma BOSCH wprowadziła w modelu BOSCH SPS53M52EU system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaStop. Jest to elektroniczny system bezpieczeństwa występujący w zmywarkach i pralkach BOSCHA gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu. Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę. Urządzenie BOSCH SPS53M52EU wyposażono także w mechaniczne zabezpieczenie drzwi przed otwieraniem przez dzieci oraz elektroniczne zabezpieczenie przycisków przed zmianą.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SPS53M52EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,78
Zużycie wody w cyklu (l)6
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)450
Głębokość (mm)600
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniabd
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)45

Wyposażenie zmywarki BOSCH SPS53M52EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sps53m52eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SPS53M52EU

Zmywarka BOSCH SPS40E22EU

Zmywarka BOSCH SPS40E22EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Bosch

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca BOSCH SPS40E22EU, szerokość 45 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 4 programy zmywania: Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C; ½ załadunku; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor, Sensor załadunku, AquaStop, programowanie czasu startu.

czytaj więcej
Zmywarka BOSCH SPS53E02EU

Zmywarka BOSCH SPS53E02EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Bosch

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca BOSCH SPS53E02EU, szerokość 45 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Mycie Wstępne; Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C; VarioSpeed; ½ załadunku; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor, Sensor załadunku, AquaStop, programowanie czasu startu; 3-poziomowy RackMatic.

czytaj więcej
Zmywarka BOSCH SPS53M22EU

Zmywarka BOSCH SPS53M22EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Bosch

Energooszczędna zmywarka wolnostojąca BOSCH SPS53M22EU, szerokość 45 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Intensive Smart 45°C, TurboSpeed 20 min; VarioSpeed Plus; ½ załadunku; Strefa Intensywna; DuoPower; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor, Sensor załadunku, AquaStop, programowanie czasu startu; 3-poziomowy RackMatic.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce BOSCH SPS53M52EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)