Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SMS40D42EU

Zmywarka BOSCH SMS40D42EU

Wolnostojąca zmywarka BOSCH SMS40D42EU z systemem ActiveWater; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 4 programy zmywania: Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C; EcoSilentDrive; Sensor Załadunku; Asystent Dozowania; Połowa Załadunku; AquaStop; EasyLock.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms40d42eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sms40d42eu

Nowoczesna i bardzo intuicyjna w obsłudze, tak najłatwiej opisać zmywarkę BOSCH SMS40D42EU. Gwarantuje dobre efekty zmywania przy optymalnym zużyciu wody, energii a także czasu. Model BOSCH SMS40D42EU umiejscowiony jest w klasie energetycznej A+. Warto zwrócić tez uwagę na niewielki hałas jakie wykonuje podczas pracy bo tylko 52 dB.

Urządzenie BOSCH SMS40D42EU z systemem ActivWater jest odpowiedzialne za idealny efekt zmywania przy optymalnym zużyciu wody. Dodatkowym wsparciem dla tego systemu jest Sensor Załadunku, odpowiadający za ilość umieszczonych naczyń w komorze. Urządzenie samo dostosowuje ilość wody do wielkości wsadu do zmywarki. BOSCH SMS40D42EU pomieści 12 kompletów naczyń, które swobodnie można rozmieścić dzięki innowacyjnym koszom. Są to kosze, które posiadają szereg składanych półeczek w celu zwiększenia powierzchni do układania naczyń. Zmywarka posiada tradycyjny koszyk na sztućce w dolnym koszu natomiast kosz górny posiada półeczki na filiżanki i mniejsze przedmioty. Silnik inwerterowy, w który wyposażono model BOSCH SMS40D42EU jest bardzo cichy w użyciu ponieważ pozbawiono go tradycyjnych szczotek. Silnik EcoSilenceDrive podczas swojej pracy wytwarza tylko 52 decybelowy hałas. Obudowę tej nowoczesnej zmywarki wykonano w kolorze białym, idealnie się wręcz komponuje z meblami w klasycznej kuchni. Wyboru programów i opcji dokonuje się za pomocą wygodnego pokrętła, które jest zintegrowane z przyciskiem start. Zmywarka posiada bardzo wygodny zamek w drzwiach pod nazwą EasyLock, który zapewnia wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły.

Zmywarka BOSCH SMS40D42EU posiada następujące programy zmywania:

Garnki 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte, przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Normalny 65°C – zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze 65ºC. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach.

Skrócony 45°C- krótki program służący do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia.

Model zmywarki BOSCH SMS40D42EU posiada funkcję połowa załadunku (HalfLoad), która pozawala na ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce. Naczynia można rozmieścić dowolnie: tylko w górnym lub tylko w dolnym koszu, lub tez w obu koszach równocześnie. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii. W kwestii ochrony mienia przed zalaniem urządzenie BOSCH SMS40D42EU posiada opcję AquaStop, która gwarantuje całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu. Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę. Urządzenia z tym systemem objęte są „Gwarancją AquaStop”, na mocy której producent zapewnia rekompensatę szkód w przypadku ewentualnego zalania. Żeby uzyskać jeszcze bardziej zadawalające efekty zmywania producent zaleca używanie funkcji Asystent Dozowania. Jest to innowacyjny system, który pozwala na dozowanie tabletek do zmywania optymalizując ich działanie i zapobiegając niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu.

 

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SMS40D42EU

Zużycie energii w cyklu (kW)1,02
Zużycie wody w cyklu (l)14
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)600
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)52

Wyposażenie zmywarki BOSCH SMS40D42EU

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuNie
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms40d42eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SMS40D42EU

Zmywarka BOSCH SMS50D12EU

Zmywarka BOSCH SMS50D12EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Bosch

Wolnostojąca zmywarka BOSCH SMS50D12EU z systemem ActiveWater; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne; EcoSilentDrive; Sensor Załadunku; Asystent Dozowania; Technika Naprzemiennego Zmywania; AquaStop; EasyLock; Połowa Załadunku; Opóźnienie Czasu Startu.

czytaj więcej
Zmywarka BOSCH SMS50D32EU

Zmywarka BOSCH SMS50D32EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Bosch

Wolnostojąca zmywarka BOSCH SMS50D32EU z systemem ActiveWater; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne; EcoSilentDrive; AquaSensor; Sensor Załadunku; Asystent Dozowania; Technika Naprzemiennego Zmywania; AquaStop; EasyLock; Połowa Załadunku; Opóźnienie Czasu Startu.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce BOSCH SMS40D42EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)