Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SMS69U48EU

Zmywarka BOSCH SMS69U48EU

Energooszczędna zmywarka wolnostojąca BOSCH SMS69U48EU; szerokość 60 cm, klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatur; 6 programów: Mycie Wstępne, Auto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C; 1/2 Załadunku; VarioSpeed Plus; Higiena Plus; Strefa Intensywna; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor; Sensor Załadunku; AquaStop; 3-poziomowy RackMatic; Opóźnienie Startu, Wyświetlacz TFT.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms69u48eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sms69u48eu

BOSCH SMS69U48EU to nowoczesne urządzenie do zmywania, które potrafi wykonać perfekcyjnie swoją pracę, przy wielkiej oszczędności wody, energii i czasu. Projektanci wyposażyli ten model w wiele użytecznych funkcjonalności, dzięki którym zmywanie jest efektywne i proste. Zmywarka BOSCH SMS69U48EU jest jednym z najbardziej intuicyjnych, inteligentnych i proekologicznych urządzeń na rynku. Efektywność energetyczna zmywarki to klasa A++, jedna z wyższych dla tego typu urządzeń. Podczas pracy zmniejsza się diametralnie zużycie energii, przez co czyni ją najbardziej oszczędną zmywarką. Poziom hałasu 40 dB przy pracy urządzenia powoduje, że jest ono niemal bezgłośne.

Zmywarka BOSCH SMS69U48EU z linii ActiveWater została wyposażona w niezwykle pomocny system koszy na naczynia o nazwie VarioFlex Plus. Są to nowoczesne kosze, dzięki którym można zwiększać pojemność zmywarki. Górny kosz jest dodatkowo wyposażony w system 3-poziomowy RackMatic . Dzięki niemu, użytkownik może zmienić wysokość kosza do 3 różnych wysokości w zależności od wielkości zmywanych naczyń. Bardzo wygodnym dodatkiem jest trzecia szuflada na sztućce i przybory kuchenne o nazwie Vario3 Plus, dzięki niej zwiększa się pojemność dolnego kosza gdyż jest pozbawiony tradycyjnego koszyka na sztućce. W modelu zmywarki BOSCH SMS69U48EU można zmywać 14 kompletów naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Nad efektywnością zmywania czuwa sensor załadunku. Jest to czujnik badający ilość naczyń załadowanych do zmywarki. Wpływa na znaczną oszczędność wody, ponieważ urządzenie dostosowuje jej ilość do załadunku. Dodatkowo zmywarka BOSCH SMS69U48EU posiada wbudowany AquaSensor, który bada wielokrotnie podczas zmywania czystość wody i kontroluje jej zużycie. Dzięki niemu urządzenie nie zużyje więcej wody niż jest to konieczne. Pożądany efekt zmywania użytkownik uzyska także dzięki technice naprzemiennego mycia oraz falistemu kształtowi ramion spryskiwacza. Strumień wody spryskuje naczynia na przemian w górnym i dolnym koszu. Proceder ten oszczędza do 20% wodę i wydłuża działanie środka myjącego. W procesie suszenia ważną rolę odgrywa wymiennik ciepła, który posiada zmywarka BOSCH SMS69U48EU. Ma wiele funkcji m.in. gwarantuje higieniczne suszenie, ponieważ naczynia suszone są bez dostępu powietrza z zewnątrz. Urządzenia z linii ActiveWater cechuje elegancki wygląd i niezwykle prosta obsługa. Wyświetlacz TFT, który posiada ten model zmywarki cechuje się doskonałym kontrastem i dużą precyzją obrazu. Pozwala na odczytanie danych z każdej pozycji, nawet pod dużym kątem. Wyboru programów i funkcji dokonuje się dotykowo( Piezo TouchControl), za pomocą przycisków które są umieszczone na krawędzi drzwi urządzenia. Model BOSCH SMS69U48EU posiada nowoczesny, energooszczędny i bardzo cichy silnik- EcoSilence Drive. Zmywanie odbywa się niemal bezgłośnie ponieważ silnik pozbawiono tradycyjnych szczotek redukując tarcie. Obudowę zmywarki wykonano ze stali szlachetnej i zabezpieczono powłoką AntiFingerprint, która chroni zmywarkę nie tylko przed niepożądanymi śladami palców ale także zabezpiecza ją przed zarysowaniami. Zmywarka posiada bardzo wygodny zamek w drzwiach pod nazwą EasyLock, który zapewnia wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły.

Zmywarkę BOSCH SMS69U48EU wyposażono w kilka niezwykle użytecznych programów zmywania, które zapewniają wysoką jakość usługi jak i doskonałą oszczędność energii lub wody.

Zmywarka BOSCH SMS69U48EU posiada następujące programy zmywania:

Zmywanie Wstępne- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10 minut.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 65-75°C, 45-65°C, 35-45°C – zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Skrócony 45°C- krótki program służący do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania naczyń podczas wydawania przyjęcia.

W celu zwiększenia efektywności zmywania, firma BOSCH proponuje użytkownikowi skorzystanie z opcji Asystent Dozowania, którego rolą jest dozowanie tabletek do zmywania, optymalizujący ich działanie i zapobiegający niecałkowitemu rozpuszczeniu detergentu. Bardzo wygodną też jest funkcja Połowa Załadunku, umożliwiająca ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce. Naczynia można rozmieścić dowolnie- tylko w górnym lub tylko w dolnym koszu, lub też w obu koszach równocześnie. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii. Dodatkowo produkt BOSCH SMS69U48EU posiada możliwość zastosowania funkcji VarioSpeed Plus, dzięki której można skrócić połowę czas zmywania przy zachowaniu najlepszych rezultatów zmywania i suszenia. Dzięki niej można zmyć i wysuszyć naczynia w ciągu 45 minut. Strefa Intensywna to opcja pozwalająca na zmywanie naczyń bardzo zabrudzonych wraz z naczyniami delikatnymi. Dolny kosz jest bowiem strefa wyjątkowo intensywnego mycia (naczynia spryskiwane są strumieniem 20% silniejszym), podczas gdy w górnym naczynia myte są wyjątkowo delikatnie. Natomiast używając funkcji Higiena Plus, użytkownik ma gwarancję, że naczynia lub butelki dziecięce zostaną wyparzone i pozbawione bakterii. Model BOSCH SMS69U48EU został wyposażony w opcję opóźnionego startu do 24 godzin. Użytkownik może włączyć urządzenie w dogodnej dla siebie porze. Zastosowanie tej opcji pozwala na dodatkowe oszczędności, nastawiając zmywarkę na godziny nocne i korzystając z II taryfy można użytkować tańszy prąd. Następną istotną funkcją, dbającą o bezpieczeństwo jest funkcja AquaStop, która chroni użytkownika przed niepożądanym zalaniem. Bez wątpienia zmywarka BOSCH SMS69U48EU jest urządzeniem dbającym o ekologię i oszczędność energii elektrycznej.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SMS69U48EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,93
Zużycie wody w cyklu (l)9,5
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)600
Pojemność (wsad) - liczba kompletów14
Klasa zmywaniabd
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)40

Wyposażenie zmywarki BOSCH SMS69U48EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms69u48eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SMS69U48EU

Zmywarka BOSCH SMS53N18EU

Zmywarka BOSCH SMS53N18EU

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki duże (powyżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze srebrnym, Bosch

Energooszczędna zmywarka wolnostojąca BOSCH SMS53N18EU z systemem ActiveWater; klasa energetyczna A++; o szerokości 60 cm; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Zmywanie Wstępne; VarioSpeed Plus; ½ załadunku; Asystent Dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor, Sensor załadunku, AquaStop, programowanie czasu startu; 3-poziomowy RackMatic.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce BOSCH SMS69U48EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)