Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SMS50E88EU

Zmywarka BOSCH SMS50E88EU

Wolnostojąca zmywarka BOSCH SMS50E88EU, o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury ;5 programów zmywania: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne; EcoSilentDrive; AquaSensor; Sensor Załadunku; Asystent Dozowania; VarioSpeed, Połowa Załadunku; Opóźnienie Startu; AquaStop; EasyLock
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms50e88eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sms50e88eu

Nowoczesna i bardzo intuicyjna w obsłudze, tak najłatwiej opisać zmywarkę BOSCH SMS50E88EU.  Gwarantuje dobre efekty zmywania przy optymalnym zużyciu wody, energii a także czasu. Model BOSCH SMS50E88EU umiejscowiony jest w klasie energetycznej A+. Warto zwrócić tez uwagę na niewielki hałas jakie wykonuje podczas pracy bo tylko 48 dB.

Model BOSCH SMS50E88EU jest wyposażony w silnik pompy (EcoSilenceDrive), który pozbawiony jest tradycyjnych szczotek przez co jego praca jest minimalnie głośna. Silnik zwiększa skuteczność zmywarki , wydłuża jej żywotność i wpływa na mniejsze zużycie energii oraz cichą pracę. Obudowę zmywarki wykonano ze stali szlachetnej, dodatkowo zabezpieczając powłoką AntiFingerprint. Dzięki której na urządzeniu nie pozostają odciski palców, a powierzchnia jest znacznie łatwiejsza w czyszczeniu. Jest błyszcząca, znacznie odporniejsza na zarysowania i łatwa do czyszczenia. Do komory zmywania urządzenia BOSCH SMS50E88EU użytkownik załaduje 13 kompletów naczyń, które można swobodnie rozmieścić w 2 koszach. Górny kosz posiada 2 półki na filiżanki natomiast w dolnym koszy znajduje się kosz Vario, w którym można umieścić sztućce. Nad efektywnością zmywania czuwa sensor załadunku. Jest to czujnik badający ilość naczyń załadowanych do zmywarki. Wpływa na znaczną oszczędność wody, ponieważ urządzenie dostosowuje jej ilość do załadunku.  Dzięki niemu urządzenie nie zużyje więcej wody niż jest to konieczne. Pożądany efekt zmywania użytkownik uzyska także dzięki technice naprzemiennego mycia oraz falistemu kształtowi ramion spryskiwacza. Strumień wody spryskuje naczynia na przemian w górnym i dolnym koszu. Proceder ten oszczędza do 20% wodę i wydłuża działanie środka myjącego. Dodatkowo zmywarka BOSCH SMS50E88EU posiada wbudowany AquaSensor, który bada wielokrotnie podczas zmywania czystość wody i kontroluje jej zużycie. Dzięki niemu urządzenie nie zużyje więcej wody niż jest to konieczne. Wyboru programów i funkcji dokonuje się za pomocą wygodnego pokrętła, ze zintegrowanym przyciskiem start. Obsługa zmywarki xxx jest niezwykle prosta i nie skomplikowana. Urządzenie BOSCH SMS50E88EU posiada EasyLock, który pozwala na wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły.

Zmywarka BOSCH SMS50E88EUposiada następujące programy zmywania:

Garnki 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte,  przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Auto 45-65°C – zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45ºC do 65ºC. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Skrócony 45°C- krótki program służący  do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia

Zmywanie Wstępne- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10-15 minut.

W kwestii ochrony mienia przed zalaniem urządzenie BOSCH SMS50E88EU posiada opcję AquaStop, która gwarantuje całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu . Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę. Urządzenia z tym systemem objęte są „Gwarancją AquaStop”, na mocy której producent zapewnia rekompensatę szkód w przypadku ewentualnego zalania. Produkt BOSCH SMS50E88EUposiada opcję VarioSpeed, która  umożliwia skrócenie o połowę czasu zmywania przy zachowaniu najlepszych rezultatów zmywania i suszenia. Dzięki tej opcji można zmyć i wysuszyć naczynia w ciągu 45 minut. Funkcję można dołączyć do każdego długiego programu zmywania, przyspieszając dwukrotnie jego przebieg. Model zmywarki BOSCH SMS50E88EU posiada funkcję połowa załadunku (HalfLoad), która pozawala na ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce. Naczynia można rozmieścić dowolnie: tylko w górnym lub tylko w dolnym koszu, lub tez w obu koszach równocześnie. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii. W celu wygody i oszczędności użytkownika zmywarki BOSCH SMS50M88EU projektanci zdefiniowali funkcję opóźnienie startu do 24 godzin. Użytkownik może włączyć urządzenie w dogodnej dla siebie porze. Zastosowanie tej opcji pozwala na dodatkowe oszczędności, nastawiając zmywarkę na godziny nocne i korzystając z II taryfy można użytkować tańszy prąd. Żeby uzyskać jeszcze bardziej zadawalające efekty zmywania producent zaleca używanie funkcji Asystent Dozowania. Jest to innowacyjny system, który pozwala na dozowanie tabletek do zmywania optymalizując  ich działanie i zapobiegając niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SMS50E88EU

Zużycie energii w cyklu (kW)1,03 kW
Zużycie wody w cyklu (l)12,0 l
Wysokość (mm)845 mm
Szerokość (mm)600 mm
Głębokość (mm)600 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów13
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)48 db

Wyposażenie zmywarki BOSCH SMS50E88EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms50e88eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SMS50E88EU

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce BOSCH SMS50E88EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)