Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SMS53L18EU

Zmywarka BOSCH SMS53L18EU

Energooszczędna, wolnostojąca zmywarka BOSCH SMS53L18EU z technologią ActiveWater Silence Plus; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A++; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Intensive Smart 45 °C, Skrócony 45 °C; AquaSensor; Sensor Załadunku; EcoSilentDrive; Wymiennik Ciepła; Asystent Dozowania; VarioSpeed, Strefa Intensywna; Opóźnienie Czasu Startu; 3-poziomowy RackMatic; EasyLock; AquaStop.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms53l18eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sms53l18eu

Zmywarka BOSCH SMS53L18EU to mnogość opcji, różnorodność programów oraz świetna jakość zmywania. Intuicyjna i prosta w obsłudze, tak w skrócie można ją scharakteryzować.  Zastosowanie najnowszych technik w tej zmywarce, sprawia że zmywanie staje się łatwe i przyjemne. 5 różnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby mycie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. BOSCH SMS53L18EU  to zmywarka z klasą efektywności energetycznej A++, która pomoże zadbać o budżet domowy. Dodatkowo włączając program Intensive Smart  oszczędza się do 70% zużycia energii w porównaniu z programem Garnki 70°C. Samoistnie więc nasuwa się stwierdzenie, że urządzenie BOSCH SMS53L18EU jest sprzętem inteligentnym, energooszczędnym oraz proekologicznym.

Zmywarka BOSCH SMS53L18EU z linii ActiveWater została wyposażona w niezwykle pomocny system koszy na naczynia o nazwie VarioFlexPlus. Są to nowoczesne kosze dzięki, którym można zwiększać pojemność zmywarki. Górny kosz jest dodatkowo wyposażony w system 3-poziomowy RackMatic . Dzięki niemu, użytkownik może zmienić wysokość kosza do 3 różnych wysokości w zależności od wielkości zmywanych naczyń. Bardzo wygodnym dodatkiem jest trzecia szuflada na sztućce i przybory kuchenne o nazwie Vario3 Plus, dzięki niej zwiększa się pojemność dolnego kosza gdyż jest pozbawiony tradycyjnego koszyka na sztućce. W modelu zmywarki BOSCH SMS53L18EU można zmywać 12 kompletów naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Nad efektywnością zmywania czuwa sensor załadunku. Jest to czujnik badający ilość naczyń załadowanych do zmywarki. Wpływa na znaczną oszczędność wody, ponieważ urządzenie dostosowuje jej ilość do załadunku. Dodatkowo zmywarka BOSCH SMS53L18EU posiada wbudowany AquaSensor, który bada wielokrotnie podczas zmywania czystość wody i kontroluje jej zużycie. Dzięki niemu urządzenie nie zużyje więcej wody niż jest to konieczne. Pożądany efekt zmywania użytkownik uzyska także dzięki technice naprzemiennego mycia oraz falistemu kształtowi ramion spryskiwacza. Strumień wody spryskuje naczynia na przemian w górnym i dolnym koszu. Proceder ten oszczędza do 20% wodę i wydłuża działanie środka myjącego. W procesie suszenia ważną rolę odgrywa wymiennik ciepła, który posiada zmywarka BOSCH SMS53L18EU. Ma wiele funkcji m.in. gwarantuje higieniczne suszenie, ponieważ naczynia suszone są bez dostępu powietrza z zewnątrz. Urządzenia z linii ActiveWater cechuje elegancki wygląd, skomplikowana elektronika i niezwykle prosta obsługa. Wyboru programów i funkcji dokonuje się dotykowo, za pomocą przycisków które są umieszczone w górnej części drzwi urządzenia.  Model BOSCH SMS53L18EU posiada nowoczesny, energooszczędny i bardzo cichy silnik- EcoSilenceDrive. Zmywanie odbywa się niemal bezgłośnie ponieważ silnik pozbawiono tradycyjnych szczotek, redukując tarcie. Obudowę zmywarki wykonano ze stali szlachetnej i zabezpieczono powłoką AntiFingerprint, która chroni zmywarkę nie tylko przed niepożądanymi śladami palców ale także zabezpiecza ją przed zarysowaniami. Zmywarka posiada bardzo wygodny zamek w drzwiach pod nazwą EasyLock, który zapewnia wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły. Dodatkowo także posiada elektroniczne zabezpieczenie  przycisków przed zmianami ustawień.

Zmywarkę BOSCH SMS53L18EU wyposażono w następujące programy zmywania:

garnki 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte,  przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 45-65°C- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive Smart 45°C- w tym programie można zmywać mocno zabrudzone sztućce, garnki oraz patelnie. Zapewnia znakomitą skuteczność zmywania nawet przy bardzo mocno zabrudzonych naczyniach. W tym procesie oszczędza się o 25% energii niż w programie „Intensywnie/Garnki 70°C”.

Skrócony 45°C- krótki program służący  do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia.

Model BOSCH SMS53L18EU posiada opcję opóźnionego startu od 1 do 24 godzin, która pozwala na włączanie urządzenia w dogodnej dla właściciela porze. Klasa energetyczna A++ oraz ta funkcja czynią zmywarkę najbardziej energooszczędną zmywarką dostępną na rynku. Zmywarka posiada Asystenta Dozowania przez co zwiększa się efektywność zmywania. Jest to innowacyjny system dozowania tabletek do zmywania, optymalizujący ich działanie i zapobiegający niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu. Urządzenie BOSCH SMS53L18EU wyposażono w funkcję VarioSpeed Plus, polegającą na skróceniu o połowę czasu zmywania przy zachowaniu najlepszych efektów zmywania i suszenia. Korzystające z tej funkcji użytkownik skraca czas zmywania do 45 minut. Tę opcję można stosować do każdego programu skracając go dwukrotnie. Dodatkowo model  BOSCH SMS53L18EU  posiada funkcję strefa intensywna, jest to strefa w której możliwe jest mycie wyjątkowo zabrudzonych naczyń razem z naczyniami delikatnymi. Dolny kosz jest bowiem strefą  intensywnego mycia (naczynia spryskiwane są strumieniem 20% silniejszym), podczas gdy w górnym naczynia myte są wyjątkowo delikatnie. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma BOSCH wprowadziła w modelu BOSCH SMS53L18EU system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaStop. Jest to elektroniczny system bezpieczeństwa występujący w zmywarkach i pralkach Boscha gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu . Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SMS53L18EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,90 kW
Zużycie wody w cyklu (l)10,0 l
Wysokość (mm)845 mm
Szerokość (mm)600 mm
Głębokość (mm)600 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)46 db

Wyposażenie zmywarki BOSCH SMS53L18EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms53l18eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SMS53L18EU

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce BOSCH SMS53L18EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)