Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SMS69N28EU

Zmywarka BOSCH SMS69N28EU

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca BOSCH SMS69N28EU z systemem Active Water Eco²; szerokość 60 cm, klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: Zmywanie Wstępne, Intensywnie 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, TurboSpeed 20 min; VarioSpeed Plus; Higiena Plus; Strefa Intensywna; Suszenie Extra; Vario3 Plus; 3-poziomowy RackMatic; Asystent dozowania; Wymiennik Ciepła; AquaSensor; Sensor Załadunku; AquaStop; Programowanie Czasu Startu.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms69n28eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Sms69n28eu

Model BOSCH SMS69N28EU to produkt, który całkowicie wykorzystuje możliwości jakie stwarza nowoczesna technologia w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Szeroka gama programów oraz funkcjonalność, która zaskakuje na każdym kroku wraz z dodatkowymi opcjami zmywania pozwalają uznać ją za urządzenie nowoczesne i jedno z lepszych w swojej branży. BOSCH SMS69N28EU zalicza się do klasy energetycznej A++ co stanowi dodatkowy atut tego modelu. Produkt jest bardzo zaawansowany technologicznie a przy tym niezwykle łatwy w obsłudze.

Urządzenie BOSCH SMS69N28EU posiada wbudowany AquaSensor, kontrolujący czystość wody kilkakrotnie podczas cyklu zmywania. Dzięki temu zabiegowi do zmywarki jest doprowadzana odpowiednia ilość wody, wystarczająco tyle ile potrzeba by osiągnąć zadawalający efekt końcowy. Podczas zmywania można zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody. Dodatkowym wsparciem dla tego systemu jest Sensor Załadunku, odpowiadający za ilość umieszczonych naczyń w komorze. Urządzenie samo dostosowuje ilość wody do wielkości wsadu do zmywarki. Pożądany efekt zmywania użytkownik uzyska także dzięki technice naprzemiennego mycia oraz falistemu kształtowi ramion spryskiwacza. Strumień wody spryskuje naczynia na przemian w górnym i dolnym koszu. Proceder ten oszczędza do 20% wodę i wydłuża działanie środka myjącego. W procesie zmywania naczyń bardzo istotny jest wymiennik ciepła, który zastosowano w modelu BOSCH SMS69N28EU. Sprawia on, że naczynia są suszone w higienicznych warunkach gdyż nie ma dostępu powietrza z zewnątrz oraz pozwala zaoszczędzić energię ponieważ raz ogrzana woda jest wykorzystana do innego etapu zmywania. Mnogość jego cech pozwala jeszcze na wymienienie jednej, wymiennik ciepła zabezpiecza także delikatne naczynia przed szokiem termicznym co jest niezwykle istotne przy zmywaniu tego typu naczyń. Komora urządzenia BOSCH SMS69N28EU pomieści aż 13 kompletów naczyń, które swobodnie można rozmieścić dzięki innowacyjnemu systemowi koszy o nazwie VarioFlex Plus. Są to kosze, które posiadają szereg składanych półeczek w celu zwiększenia powierzchni do układania naczyń. Górny kosz konstruktorzy wyposażyli w 3-poziomowy RackMatic, służący do regulacji wysokości kosza, w zależności od wysokości zmywanych garnków czy naczyń. Wysokość kosza ustawiana jest za pomocą małej dźwigni, jednym ruchem ręki, nawet przy całkowicie załadowanym koszu. Dodatkowym atutem tego modelu zmywarki jest dodatkowa szuflada o nazwie Vario3 Plus, przeznaczona do załadunku sztućców, filiżanek lub akcesoriów kuchennych. Silnik inwerterowy, który posiada zmywarka BOSCH SMS69N28EU jest bardzo cichy w użyciu ponieważ pozbawiono go tradycyjnych szczotek. Silnik EcoSilenceDrive podczas swojej pracy wytwarza tylko 44 db hałas. Niekwestionowanym atutem modelu BOSCH SMS69N28EU jest system ActiveWater Eco² jest innowacyjna technologia w dziedzinie oszczędności zużycia wody. Podczas jednego cyklu zmywania zmywarka zużywa tylko 7 litrów wody przy zmywaniu aż 13 kompletów naczyń. Obudowę tej nowoczesnej i ekologicznej zmywarki wykonano ze stali nierdzewnej i zabezpieczono specjalną powłoką AntiFingerpirint, dzięki której łatwiej utrzymać ją w czystości. Urządzenie posiada mechaniczne zabezpieczenie przed otworzeniem przez dzieci oraz elektroniczne zabezpieczenie przycisków przed zmianą. Wyboru programów lub funkcji dokonuje się bardzo łatwo przyciskami, a efekt tego wyboru jest widoczny na dużym wyświetlaczu.

Model BOSCH SMS69N28EU posiada 6 zróżnicowanych programów zmywania, każdy odpowiednio dostosowany do rodzaju naczyń i stopnia zabrudzenia. Biorąc pod uwagę, że ten model zmywarki jest nowoczesny i proekologiczny, jej programy zmywania też takie są. Dbają o odpowiedni dobór wody i optymalny pobór energii, przy czym są bardzo wydajne.

Model BOSCH SMS69N28EU wyposażono w następujące programy zmywania:

Zmywanie Wstępne- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10 minut.

Intensywnie 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte, przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 45-65°C- ten program zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Delikatny 40°C- program służący do zmywania delikatnych naczyń i sztućców, szkła oraz naczyń z tworzywa sztucznego nieodpornego na oddziaływanie termiczne. Naczynia mogą posiadać lekko przyklejone, świeże resztki potraw.

TurboSpeed 20 min- krótki program, który jest w stanie umyć naczynia w ciągu 20 minut. Naczynia dzięki wstępnemu podgrzewaniu wody i komory zmywania, będą idealnie czyste już po 20 minutach. Gdy zmywarka została już raz podgrzana, można ponownie wykorzystać zgromadzone ciepło i nastawić ją na kolejny, 20 minutowy cykl zmywania.

Model BOSCH SMS69N28EU posiada opcję opóźnionego startu do 24 godzin, która pozwala na włączanie urządzenia w dogodnej dla właściciela porze. Klasa energetyczna A++ oraz ta funkcja czynią zmywarkę najbardziej energooszczędną zmywarką dostępną na rynku. Zmywarka posiada Asystenta Dozowania przez co zwiększa się efektywność zmywania. Jest to innowacyjny system dozowania tabletek do zmywania, optymalizujący ich działanie i zapobiegający niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu. Urządzenie BOSCH SMS69N28EU wyposażono w funkcję VarioSpeed Plus, polegającą na skróceniu o połowę czasu zmywania przy zachowaniu najlepszych efektów zmywania i suszenia. Korzystające z tej funkcji użytkownik skraca czas zmywania do 45 minut. Dla alergików i jak i małych dzieci projektanci zdefiniowali opcję HigienaPlus. Dzięki podwyższonej temperaturze naczynia, garnki jak i butelki dla niemowląt zostaną wysterylizowane i pozbawione bakterii. Dodatkowo model BOSCH SMS69N28EU posiada funkcję strefa intensywna, jest to strefa w której możliwe jest mycie wyjątkowo zabrudzonych naczyń razem z naczyniami delikatnymi. Dolny kosz jest bowiem strefą intensywnego mycia (naczynia spryskiwane są strumieniem 20% silniejszym), podczas gdy w górnym naczynia myte są wyjątkowo delikatnie. Urządzenie BOSCH SMS69N28EUposiada funkcje Suszenie Extra polegające na podwyższeniu temperatury podczas płukania z nabłyszczczem oraz przedłużeniu fazy suszenia. Zużycie energii w tym procesie ulega niewielkiemu zwiększeniu. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma BOSCH wprowadziła w modelu BOSCH SMS69N28EU system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaStop. Jest to elektroniczny system bezpieczeństwa występujący w zmywarkach gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu. Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SMS69N28EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,92
Zużycie wody w cyklu (l)6
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)600
Pojemność (wsad) - liczba kompletów13
Klasa zmywaniabd
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44

Wyposażenie zmywarki BOSCH SMS69N28EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Sms69n28eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SMS69N28EU

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce BOSCH SMS69N28EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)