Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka do zabudowy Amica ZIM 646 E

Zmywarka do zabudowy Amica ZIM 646 E

Inteligentna zmywarka do zabudowy Amica ZIM 646 E, szerokość 60 cm; klasa efektywności energetycznej A+; 4 zakresy temperatury; 6 programów zmywania: Intensywny 65ºC, Codzienny 55ºC, Eco 50ºC, Delikatny 40ºC , Express 60ºC, Krótki 40ºC ; Aqua Spray; Aqua Stop; Hot Air Drying; Zmywanie strefowe; Opóźnienie startu; Maxi Space3; Up&down; Oświetlenie wewnętrzne LED; Wyświetlacz LED.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zim 646 e?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Amica Zim 646 e

Zmywarka Amica ZIM646 E to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie a jednocześnie zaawansowane technologicznie. Tak krótki opis najtrafniej określa jej kluczowe walory. Tylko 6 różnorodnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby zmywanie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, samoistnie nasuwa się, że oszczędność energetyczna jest po prostu niekwestionowana. Dowodem na to jest klasa efektywności energetycznej zmywarki A+. Warto zwrócić tez uwagę na niewielki hałas jakie wykonuje podczas pracy bo tylko 45 dB.

Amica ZIM646 E posiada wewnętrzne oświetlenie LED komory, które włącza się automatycznie po otwarciu drzwi. Dzięki temu, użytkownik lepiej widzi wnętrze zmywarki. Komora modelu Amica ZIM 646 E jest tak skonstruowana, że pomieści 14 kompletów naczyń. Perfekcyjny efekty zmywana zapewniają 3 niezależne poziomy natrysku. Ramiona dolne i środkowe obracają się w przeciwnych kierunkach, dzięki temu zabiegowi nie przeszkadzają sobie nawzajem. Dodatkowa górna dysza jest wyposażona w system Aqua Spray, który pozwala wodzie na precyzyjne penetrowanie naczyń znajdujących się w górnym koszu. Produkt Amica ZIM 646 E posiada 3 kosze na brudne naczynia, garnki i sztućce. Dolny kosz ma wbudowane składane drabinki na talerze, po złożeniu których zyskuje się więcej powierzchni na naczynia. Natomiast górny kosz wyposażono w system Up&Down, który także służy do zwiększania powierzchni na naczynia o dużych wymiarach. Dokonuje się tego w bardzo prosty sposób, unosząc i zmieniając jego położenie. Ten model zmywarki pozbawiona tradycyjnego koszyka na sztućce, zastępując go unikatową szufladą o nazwie Maxi Space3. Szuflada na sztućce zamontowana jest na prowadnicach o pełnym wysuwie, a jej budowa jest modułowa. Dzięki temu środkową część można łatwo wyjąć, a po rozładowaniu sztućców, równie łatwo umieścić z powrotem w zmywarce. Projektanci w urządzeniu Amica ZIM 646 E skonstruowali system suszenia pod nazwą Hot Air Drying. System znacznie polepsza pracę zmywarki w fazie suszenia, eliminując z jej wnętrza parę wodną, a zmywane naczynia są suche i bez zacieków. Wyboru funkcji i ustawień można dokonywać dotykowo na zintegrowanym panelu, który jest wyposażony w wyświetlacz LED. Wyświetlacz pozwala jasno i precyzyjne odczytać wyświetlane komunikaty.

Zmywarka Amica ZIM 646 E posiada niewątpliwie kilka niezwykle użytecznych programów zmywania, gwarantujących wysoką jakość usługi jak i doskonałą oszczędność energii lub wody. Niekwestionowanym faworytem jest zapewne program Eco 50ºC, który zużywa mniej wody i prądu pozwala na większe oszczędności w budżecie domowym.

Amica ZIM 646 E posiada 6 programów zmywania:

Intensywny 65ºC- służy do zmywania bardzo mocno zabrudzonych garnków. W tym programie przed zmywaniem zasadniczym odbywa się zmywanie wstępne. Natomiast płukanie następuje dwukrotnie, raz w zimnej a raz w gorącej wodzie. Program wykorzystując maksymalną temperaturę zmywania oraz zwiększoną dawkę detergentów i sprawia, że nawet przypalony tłuszcz znika bez śladu.

Codzienny 55ºC – służy do zmywania naczyń z jeszcze nie zaschniętymi resztkami jedzenia. Program obejmuje zmywanie wstępne w temperaturze 45 ºC, zmywanie w temperaturze 50ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 60ºC a także suszenie.

Eco 50ºC- ekonomiczny program do zmywania codziennej porcji naczyń. Ten program zadba o wydatki na energię elektryczną oraz wodę. Obniża temperaturę wody do 50ºC, ale jednocześnie wydłuża czas zmywania bez zmniejszania efektywności pracy urządzenia. Zużywając mniej wody i prądu pozwala na większe oszczędności w budżecie domowym.

Delikatny 40ºC- w tym programie zmywa się cenne i delikatne szkło, porcelanę lub kryształy. Program obejmuje zmywanie wstępne, zmywanie w temperaturze 45 ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 45 ºC a także suszenie. Program trwa 80 minut.

Express 60ºC- 60 minutowy program do szybkiego zmywania średnio zabrudzonych naczyń i garnków. Zmywanie odbywa się w gwarantującej higienę temperaturze 60˚C, a cały proces trwa tylko 60 min., zużywając tylko 11 l wody w całym cyklu.

Krótki 40ºC- pół godzinny program służący do mycia lekko zabrudzonych naczyń, który oszczędza czas, energię i wodę. Bardzo pomocny kiedy użytkownik potrzebuje w szybkim czasie czyste szklanki lub kieliszki, np. w czasie przyjęcia. Program obejmuje zmywanie zasadnicze w temperaturze 35ºC, płukanie zimne i ciepłe oraz suszenie.

Niezwykle wygodną opcją jest wykorzystana w zmywarce Amica ZIM 646 E opcja opóźnionego startu od 1 do 24 godzin, z możliwością ustawiania co 1 godzinę. Jest to istotne dla tych użytkowników, którzy korzystają z tańszej II taryfy i oszczędzą dodatkowo energię lub po prostu ułatwiają ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki a zmywanie nie musi go już ograniczać. Model Amica ZIM 646 E wyposażono w funkcje zmywania strefowego. Jest to bardzo przydatna funkcja, kiedy nie uzbiera się całego załadunku naczyń. Wystarczy umieścić naczynia w jednym koszu i włączyć zmywarkę, tym samym oszczędzając wodę i czas. Następną istotną opcją, dbającą o bezpieczeństwo jest opcja Aqua Stop, która chroni użytkownika przed niepożądanym zalaniem. Jest to automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody, które chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz.

Parametry techniczne zmywarki do zabudowy Amica ZIM 646 E

Zużycie energii w cyklu (kW)0,93
Zużycie wody w cyklu (l)11
Wysokość (mm)815 (875)
Szerokość (mm)598
Głębokość (mm)545
Pojemność (wsad) - liczba kompletów14
Klasa zmywaniabd
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)45

Wyposażenie zmywarki do zabudowy Amica ZIM 646 E

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaTak
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zim 646 e?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do do zabudowy Amica ZIM 646 E

Zmywarka Amica Intergra ZIM 627

Zmywarka Amica Intergra ZIM 627

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki duże (powyżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Amica

Nowoczesna zmywarka do zabudowy Amica Intergra ZIM 627, szerokość 60 cm ; klasa efektywności energetycznej A+; 4 zakresy temperatury; 7 programów zmywania: Zmywanie wstępne, Eco 50ºC, Express 65ºC, Delikatny 45ºC, Intensywny 45ºC, Rapid 55ºC, Auto 50ºC-60 ºC; Aqua Spray; Aqua Stop; Turbo Drying; 3w1; Opóźnienie startu; Zmywanie strefowe; Up&down; Wyświetlacz LED.

czytaj więcej
Zmywarka Amica Intergra ZIM 629

Zmywarka Amica Intergra ZIM 629

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki duże (powyżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Amica

Inteligentna zmywarka do zabudowy Amica Intergra ZIM 629, szerokość 60 cm ; klasa efektywności energetycznej A+; 4 zakresy temperatury; 9 programów zmywania: Zmywanie wstępne, Eco 50ºC, Krótki 40ºC, Express 65ºC, Delikatny 45ºC; Intensywny 45ºC, Super Intensywny 68 ºC ,Rapid 55ºC,Auto 50ºC- 60 ºC; Aqua Spray; Aqua Stop; Turbo Drying; 3w1; Opóźnienie startu; Zmywanie strefowe; Up&down; Wyświetlacz LED.

czytaj więcej
Zmywarka do zabudowy Amica ZIM 616

Zmywarka do zabudowy Amica ZIM 616

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki duże (powyżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Amica

Zmywarka do zabudowy Amica ZIM 616, szerokość 60 cm; klasa efektywności energetycznej A+; 4 zakresy temperatury; 6 programów zmywania: Intensywny 60ºC, Krótki 40ºC, Codzienny 50ºC, Eco 50ºC, Odświeżanie 45ºC, Szkło 40ºC ; Aqua Spray; Aqua Stop; Hot Air Drying; ½ załadunku; 3w1; Opóźniony start.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce do zabudowy Amica ZIM 646 E

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)