Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Amica ZWV 427 I

Zmywarka Amica ZWV 427 I

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Amica ZWV 427 I, szerokość 45 cm; klasa efektywności energetycznej A; 4 zakresy temperatury; 7 programów zmywania: Zmywanie wstępne, Eco 50ºC, Codzienny 65ºC, Delikatny 40ºC, Intensywny 65ºC, Szybki 40ºC, Higieniczny 70 ºC; Aqua Stop; Hot Air Drying; 3w1; Opóźnienie startu; ½ załadunku; Up&down; Wyświetlacz elektroniczny; Child Lock.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zwv 427 i?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Amica Zwv 427 i

Zmywarka wolnostojąca firmy Amica jest jednym z najbardziej intuicyjnych, inteligentnych i proekologicznych urządzeń na rynku. Efektywność energetyczna zmywarki to klasa A. Podczas pracy zmniejsza się zużycie energii przez co czyni ją jedną z bardziej oszczędnych zmywarek jakie są dostępne w sprzedaży. Poziom hałasu 47 dB przy pracy urządzenia powoduje, że jest ono niemal bezgłośne i zmywanie odbywa się prawie w ciszy.

Komora zmywania Amica ZWV 427 I pomieści 10 kompletów naczyń, które można umieścić w dwóch koszach. Dolny kosz zmywarki posiada drabinki na talerze, które można składać zyskując tym samym większa powierzchnię, tak żeby pomieścić naczynia lub garnki o większych rozmiarach. Górny kosz posiada system Up&Down, który także pomaga zwiększyć powierzchnię kosza bez wcześniejszego wysuwania go z prowadnic. Koszyk na sztućce składa się z trzech elementów i każdy z nich może stanowić odrębną część. Można wykorzystać tylko jedną część w zależności od potrzeb użytkownika. Konstruktorzy w urządzeniu Amica ZWV 427 I zainstalowali nowoczesny system suszenia o nazwie Hot Air Drying. Znacząco polepsza jakość suszenia naczyń poprzez pozbycie się pary wodnej z wnętrza zmywarki. Dzięki temu naczynia po wysuszeniu są bez zacieków i plam. Obudowę zmywarki Amica ZWV 427 I skonstruowano w kolorze inox więc może stanowić wyposażenie wielu kuchni. Obsługi zmywarki dokonuje się bezproblemowo za pomocą przycisków, a wyświetlacz elektroniczny informuje o przebiegu pracy urządzenia.

Korzystając z Amica ZWV 427 I możemy być pewni, że czas i pieniądze użytkownika zostaną zaoszczędzone ponieważ zmywarka posiada wręcz do tego stworzone programy. Projektanci wyposażyli ja w następujące programy zmywania:

Zmywanie wstępne- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10 minut.

Eco 50ºC- ekonomiczny program do zmywania codziennej porcji naczyń. Ten program zadba o wydatki na energię elektryczną oraz wodę. Obniża temperaturę wody do 50ºC, ale jednocześnie wydłuża czas zmywania bez zmniejszania efektywności pracy urządzenia. Zużywając mniej wody i prądu pozwala na większe oszczędności w budżecie domowym.

Delikatny 40ºC- w tym programie zmywa się cenne i delikatne szkło, porcelanę lub kryształy. Program obejmuje zmywanie wstępne, zmywanie w temperaturze 45 ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 45 ºC a także suszenie. Program trwa 80 minut.

Codzienny 65ºC – służy do zmywania naczyń z jeszcze nie zaschniętymi resztkami jedzenia. Program obejmuje zmywanie wstępne w temperaturze 45 ºC, zmywanie w temperaturze 50ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 60ºC a także suszenie.

Szybki 40ºC- pół godzinny program służący do mycia lekko zabrudzonych naczyń, który oszczędza czas, energię i wodę. Bardzo pomocny kiedy użytkownik potrzebuje w szybkim czasie czyste szklanki lub kieliszki, np. w czasie przyjęcia. Program obejmuje zmywanie zasadnicze w temperaturze 35ºC, płukanie zimne i ciepłe oraz suszenie.

Intensywny 65ºC- w programie tym można zmywać bardzo zabrudzone naczynia z zaschniętymi resztkami jedzenia, które są w zmywarce od jakiegoś czasu. Zmywanie tym programie trwa 2 godziny.

Higieniczny 70ºC- służy do zmywania bardzo mocno zabrudzonych garnków. W tym programie przed zmywaniem zasadniczym odbywa się zmywanie wstępne. Natomiast płukanie następuje dwukrotnie, raz w zimnej a raz w gorącej wodzie. Program wykorzystując maksymalną temperaturę zmywania oraz zwiększoną dawkę detergentów i sprawia, że nawet przypalony tłuszcz znika bez śladu.

Zmywarka Amica ZWC 427 I została wyposażona w opcje ½ załadunku, polegającą na zmywaniu naczyń gdy zapełniony jest tylko jeden kosz lub dwa załadowane do połowy. Zapewnia to dużą oszczędność wody oraz energii elektrycznej. Zmywarka jest wyposażona w funkcje opóźnionego startu do 24 godzin. Dzięki czemu można ustawić zmywanie na dogodną dla właściciela porę dnia lub nocy. Jest to ważna funkcja dla osób korzystających z tańszych źródeł energii w określonych porach. W celu zwiększenia efektywności zmywania , producent zaleca użycie funkcji 3w1, która sugeruje używanie tabletek wieloskładnikowych z detergentem. Dzięki zastosowaniu tej funkcji nie jest konieczne używanie dodatkowo soli regeneracyjnej oraz nabłyszczacza. Model Amica ZWV 427 I posiada blokadę uruchomienia czyli Child Lock, rozwiązanie jest dedykowane dla rodzin z dziećmi. Funkcja uniemożliwiam dzieciom na manipulowanie przy panelu sterującym podczas pracy urządzenia. W trosce o bezpieczeństwo użytkownika, zdefiniowano opcję Aqua Stop, która chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia, w przypadku wewnętrznej awarii układu wodnego oraz przed jej wyciekiem z przyłącza.

Parametry techniczne zmywarki Amica ZWV 427 I

Zużycie energii w cyklu (kW)0,93
Zużycie wody w cyklu (l)13
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)450
Głębokość (mm)598
Pojemność (wsad) - liczba kompletów10
Klasa zmywaniabd
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)47

Wyposażenie zmywarki Amica ZWV 427 I

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zwv 427 i?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Amica ZWV 427 I

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce Amica ZWV 427 I

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)