Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Amica ZIM 628 E

Zmywarka Amica ZIM 628 E

Nowoczesna zmywarka do zabudowy Amica ZIM 628 E ; klasa efektywności energetycznej A++; o szerokości 60 cm; 5 zakresów temperatury; 8 programów zmywania: Eco 50ºC, Express 65ºC, Delikatny 40ºC, Intensywny 65ºC, Szybki 40 ºC, Auto 45ºC-55 ºC; Namaczanie; Normalny 55 ºC; Aqua Spray; Aqua Stop; Hot Air Drying; Oświetlenie wewnętrzne LED; Maxi Space 3; Regulacja kosza Up&down ;3w1; Opóźnienie startu; Zmywanie strefowe.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zim 628 e?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Amica Zim 628 e

Zmywarka  Amica  ZIM 628 E to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie a jednocześnie zaawansowane technologicznie. Tak krótki opis najtrafniej określa jej kluczowe walory. Tylko 8 różnorodnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby zmywanie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, samoistnie nasuwa się, że oszczędność energetyczna jest po prostu niekwestionowana. Dowodem na to jest klasa efektywności energetycznej zmywarki  A++.

Zmywarka posiada zintegrowany panel sterujący, który precyzyjnie eksponuje symbole lub komunikaty na wyświetlaczu. Wyboru programów lub funkcji dokonuje się za pomocą elektronicznych przycisków. Produkt Amica ZIM 628 E wyposażono w jedną większych komór zmywania jakie są dostępne w zmywarkach. Pozwala załadować duże, o najbardziej nietypowych kształtach naczynia czy garnki. W tym modelu maksymalnie można zmywać 14 kompletów naczyń. Dodatkowo powierzchnię zmywania w komorze można powiększyć podnosząc górny kosz za pomocą systemu Up&Down. System służy do prostej i łatwej regulacji wysokości kosza, bez wcześniejszego wysuwania go z prowadnic. Wystarczy tylko jeden prosty ruch i można unieść kosz w celu powiększenia powierzchni na naczynia i garnki o dużych wymiarach. Ma  się wtedy gwarancję, że największa patelnia czy garnek zmieści się bez problemu. Dodatkowo zmywarka została wyposażona w trzeci kosz/szufladę o nazwie Maxi Space 3. Jest ona umiejscowiona na samej górze komory zmywarki i zastępuje klasyczny koszyk na sztućce, dzięki czemu użytkownik zyskuje więcej miejsca w dolnym koszu . Bardzo ładne i efektowne jest oświetlenie LED wnętrza zmywarki. Gdy otwiera się drzwi urządzenia, we wnętrzu automatycznie zapala się światło. Dzięki temu wnętrze  jest doskonale widoczne. Komora tej zmywarki posiada system dysz, który zapewnia doskonały efekt zmywania dzięki trzem niezależnym poziomom natrysku. Ramiona dolne oraz środkowe obracają się w przeciwnych kierunkach, a ich unikatowa konstrukcja sprawia, że nie przeszkadzają sobie nawzajem. Dodatkowa, trzecia górna dysza natryskowa posiada system Aqua Spray, dzięki któremu woda skuteczniej dociera do naczyń ułożonych w górnym koszu. Konstruktorzy w tym produkcie zaprojektowali specjalny system suszenia naczyń Hot Air Drying. Ostatni etap pracy urządzenia Amica  ZIM 628 E jest bardzo wydajny i ulepszony, ponieważ we wnętrzu zmywarki nie pozostaje para wodna. Dzięki temu naczynia i garnki są suche oraz lśniące bez żadnych zacieków.

Model Amica  ZIM 628 E posiada następujące programy zmywania:

Delikatny 40ºC-  w tym programie zmywa się cenne i delikatne szkło, porcelanę lub kryształy. Program obejmuje zmywanie wstępne, zmywanie w temperaturze 40 ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 40 ºC a także suszenie.

Eco 50ºC- ekonomiczny program do zmywania codziennej porcji naczyń. Ten program zadba o wydatki na energię elektryczną oraz wodę. Obniża temperaturę wody do 50ºC, ale jednocześnie wydłuża czas zmywania bez zmniejszania efektywności pracy urządzenia. Zużywając mniej wody i prądu pozwala na większe oszczędności w budżecie domowym.

Express 60ºC- 60 minutowy program do szybkiego zmywania średnio zabrudzonych naczyń i garnków. Zmywanie odbywa się w gwarantującej higienę temperaturze 60˚C, a cały proces trwa tylko 60 min., zużywając  tylko 10 l wody w całym cyklu.

Intensywny 65ºC- służy do zmywania bardzo mocno zabrudzonych garnków. W tym programie przed zmywaniem zasadniczym odbywa się zmywanie ws

Auto 45ºC-55ºC- program Auto automatycznie dostosuje ilość wody i temperaturę do stanu zmywanych naczyń. Po pierwszym płukaniu elektroniczny sensor oceni stopień zabrudzenia wody, a4 następnie dobierze optymalną temperaturę w zakresie od 45 do 55°C. Nie trzeba zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego programu, aby zmywanie było skuteczne i oszczędne.

Normalny 55ºC – służy do zmywania naczyń z jeszcze nie zaschniętymi resztkami jedzenia. Program obejmuje zmywanie wstępne w temperaturze 45 ºC, zmywanie w temperaturze 50ºC, płukanie, płukanie w temperaturze 60ºC a także suszenie.

Szybki 45ºC- to krótki program, tylko 40 minutowy, służący do odświeżenia naczyń. Program obejmuje mycie w temperaturze 55ºC, płukanie oraz płukanie w temperaturze 70ºC.

Namaczanie- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 8 minut

Zmywarka Amica ZIM 628 E posiada funkcję opóźnionego startu do 24 godzin. W dogodnej dla użytkownika porze urządzenie może  zostać włączone. Jest to istotne dla osób które korzystają z II taryfy energii elektrycznej, która jest po prostu tańsza w użyciu. Można też dostosować czas na zmywanie do rytmu dnia i programować włączenie urządzenia kiedy tylko podoba się posiadaczowi zmywarki. Model zmywarki Amica ZIM 628 E posiada funkcję zmywania strefowego, polegającą na zmywaniu naczyń kiedy tylko użytkownik ma zapełniony jeden kosz. Dzięki tej funkcji ma się świadomość, że oszczędza się czas oraz pieniądze. Ponad to produkt Amica ZIM 628 E wyposażono w opcję 3w1. Tej funkcji zawdzięcza się perfekcyjne efekty zmywania w każdym programie, jeśli użyje się tabletki wieloskładnikowe. Projektanci z Amica w trosce o bezpieczeństwo użytkownika zmywarki, wyposażyli ją w opcję Aqua Stop. Jest to automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie. Chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia, w przypadku wewnętrznej awarii układu wodnego oraz przed jej wyciekiem z przyłącza.

Parametry techniczne zmywarki Amica ZIM 628 E

Zużycie energii w cyklu (kW)0,93
Zużycie wody w cyklu (l)10,0
Wysokość (mm)815
Szerokość (mm)598
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów14
Klasa zmywania-
Klasa suszenia-
Poziom hałasu (db)45

Wyposażenie zmywarki Amica ZIM 628 E

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaTak
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Amica Zim 628 e?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Amica ZIM 628 E

Zmywarka Amica ZZM 647 E

Zmywarka Amica ZZM 647 E

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki duże (powyżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A++, , Amica

Zmywarka do zabudowy Amica ZZM 647 E; klasa efektywności energetycznej A++; o szerokości 60 cm; 5 zakresów temperatury; 7 programów zmywania: Eco 50ºC, Auto 45ºC-55ºC, Krótki 40ºC, Express 60ºC, Delikatny 40ºC; Intensywny 65ºC, Normalny 55 ºC; Aqua Stop; Hot Air Drying; Oświetlenie wnętrza LED; System koszy Up&down ; Maxi Space3; Child Lock; 3w1; Opóźnienie startu; Zmywanie strefowe.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Amica ZIM 628 E

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)