Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Intuicyjna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6551RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Oóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6551ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl6551ro

Zmywarka Electrolux ESL6551RO to urządzenie nowoczesne i energooszczędne dzięki zastosowaniu szerokiej gamy programów oraz wyboru dodatkowych opcji zmywania. Klasa energetyczna zmywarki A++ plasuje urządzenie w czołówce zmywarek dostępnych w sprzedaży pod względem wydajności a zwłaszcza energooszczędności. W zmywarce Electrolux ESL6552RO zastosowano nowoczesną technologię co nie oznacza , że jest ona skomplikowana w obsłudze, przeciwnie jest zaprojektowana intuicyjnie i cechuje się dużą prostotą w obsłudze.

Model Electrolux ESL6551RO posiada silnik z technologią inwerterową, który cechuje się bardzo cichą pracą ponieważ silnik nie posada tradycyjnych szczotek, które tworzą hałas. Dodatkowo silnik przedłuża żywotność zmywarki, zwiększa jej skuteczność oraz wpływa na mniejsze zużycie energii. Electrolux ESL6551RO wyposażono w system RealLife Cleaning, który odpowiedzialny jest za wydajności i ergonomię. Unikalne ramię natryskowe wbudowane w zmywarkę , posiada specjalnie zaprojektowane dysze TopShower, potrafiące dotrzeć w każde trudno dostępne miejsce. Komora zmywarki jest spora i pomieści 12 kompletów naczyń. Przy pomocy systemu RealLife Cleaning mogą być zmywane różnego rodzaju naczynia, patelnie oraz delikatne szkło. Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie wsadu w odpowiednich koszach. W dolnym koszu powinno umieścić się, duże i ciężkie, mocno zabrudzone naczynia a w górnym cienkie i delikatne szkło. Dodatkowo przed przewracaniem się kieliszków podczas zmywania, uchronią je miękkie stabilizatory Soft Spikes. Ponad to górny kosz jest wyposażony w funkcję FlexiLift, która pozwala na podniesienie kosza w celu zmieszczenia naczyń o nietypowych kształtach lub po prostu o dużych rozmiarach. Zmywarka Electrolux ESL6551RO posiada wbudowany w górną krawędź drzwi panel sterujący urządzeniem. Jest on przejrzysty i łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu precyzyjnie i jasno są eksponowane komunikaty lub symbole, z pomocą których obsługa zmywarki jest przyjemnością. Beam on Floor to system ułatwiający obsługę zmywarki Electrolux ESL6551RO. Jest to wiązka światła rzucana na podłogę, pod drzwiami zmywarki, informująca użytkownika czerwonym kolorem światła o przebiegu pracy urządzenia aż do końca trwania programu. Natomiast światło zielone informuje o zakończeniu programu zmywania. Projektanci z Elelctrolux’a w celu precyzyjnego dopasowania zmywarki do drzwi i cokołów stworzyli system PerfectFit. Łączy on mechanizm płynnego przesuwania drzwi ze sprytnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Dopasowanie do mebli nie będzie więc stanowiło żadnego problemu.

Urządzenie Electrolux ESL6551RO posiada niezwykle pomocny program AutoFlex, którego zadaniem jest dopasowanie zużycia wody i energii do wielkości wsadu zmywania. Jest to istotne w przypadku kiedy w komorze zmywania znajdują się różnego rodzaju naczynia o różnym stopniu zabrudzenia. W celu zapewnienia wygody użytkownikowi projektanci stworzyli program MyFavourite, który zapamiętuje najczęściej używane ustawienia zmywarki i za pomocą jednego przycisku następuje uruchomienie ulubionego programu właściciela.

 

Zmywarka Electrolux ESL6551RO posiada następujące programy:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto Flex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu

FlexiWash- zmywanie następuje w temperaturze 50 º C – 70 ºC. Program pozwala na zmywanie dowolnych naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Wyższa temperatura i ciśnienie wody w dolnym koszu umożliwiają zmywanie bardzo zabrudzonych garnków lub patelni. Niższa temperatura i niższe ciśnienie wody w górnym koszu pozwalają na zmycie średnio zabrudzonych naczyń np. naczynia szklane.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

Quick Plus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

W celu zwiększenia efektywności zmywania w modelu Electrolux ESL6551RO zaprojektowano funkcję Multitab, która zaleca stosowanie wielofunkcyjnych tabletek do zmywania. Funkcja zapewnia, że będą wykorzystane całkowicie przez urządzenie. Niezwykle wygodną opcją jest wykorzystana w zmywarce opcja opóźnionego startu od 1 do 24 godzin. Jest to istotne dla tych użytkowników, którzy korzystają z tańszej II taryfy i oszczędzą dodatkowo energię. Lub po prostu ułatwi ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki a zmywanie nie musi go już ograniczać. Funkcja EnergySaver zastosowana w modelu Electrolux ESL6551RO, pozwala zaoszczędzić dodatkowo 25% energii i skrócić czas trwania programu poprzez zmniejszenie temperatury w ostatniej fazie suszenia. W celu zaoszczędzenia czasu sformułowano funkcję TimeSaver. Opcja powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone a całkowity czas trwania programu skraca się o 1/2. Efekty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Dodatkowo w celu zaoszczędzenie energii urządzenie Electrolux ESL6551RO ma wbudowaną opcję AutoOff umożliwiającą automatyczne wyłączenie zmywarki tuż po przejściu w stan czuwania. Jest to przełom w dziedzinie oszczędności energii jaki odnotowali konstruktorzy z Electrolux’a. Po automatycznym wyłączeniu urządzenia następuje odcięcie poboru prądu aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL6551RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,92
Zużycie wody w cyklu (l)10,2
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL6551RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6551ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL6551RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6550RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, Intensive 70°, 1 Hour, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6601RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 zakresów temperatury; 7 programów: AutoFlex, Eco 50 º, FLEXIWASH, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; TimeSaver; Opóźnienie startu; Multitabe; TimeBeam; MyFavourite; Perfect Fit; AutoOff;

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

W pełni zintegrowana zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6374RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º,Intensive 70, 1 Hour, Quick Plus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; EnergySaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; Beam on Floor; SENSOCONTROL; AquaSave; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6552RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; Klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rine&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL6551RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)