Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL4550RO

Zmywarka Electrolux ESL4550RO

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4550RO z systemem RealLife Cleaning; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: Eco 50ºC, AutoFlex 45ºC-70ºC, Intensive 70ºC, 1 Hour 50ºC, QickPlus 60ºC, Rinse&Hold; Beam-on-Floor; System zatrzymywania wody; AquaSave; Multitab; EnergySaver; MyFavourite; Opóźnienie Startu; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4550ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl4550ro

Zmywarka  Electrolux ESL4550RO to mnogość opcji, różnorodność programów oraz świetna jakość zmywania. Intuicyjna i prosta w obsłudze, tak w skrócie można ją scharakteryzować.  Zastosowanie najnowszych technik w tej zmywarce, sprawia że zmywanie staje się łatwe i przyjemne. 6 różnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby mycie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. Electrolux ESL4550RO  to zmywarka z klasą efektywności energetycznej A+, która pomoże zadbać o budżet domowy. Dodatkowo włączając opcję EnergySaver oszczędza się do 25% zużycia energii oraz skraca czas zmywania. Samoistnie więc nasuwa się stwierdzenie, że urządzenie Electrolux ESL4550RO jest sprzętem inteligentnym, energooszczędnym oraz proekologicznym.

Prostotę w obsłudze zmywarka Electrolux ESL4550RO zawdzięcza m.in. systemowi RealLife Cleaning, który wbudowano w urządzenie. Inżynierowie wzorowali się na dużych kuchniach restauracyjnych i hotelowych, gdzie niezmiernie ważna jest wydajność i doskonałe efekty. Każde wiodące urządzenie z linii Inspiration,  zanim trafiło do sprzedaży było testowane przez szefów kuchni a teraz sam użytkownik może to sprawdzić w zaciszu domowym. Zmywarka Electrolux ESL4550RO posiada natryskowe ramię z technologią FlexiSpray oraz systemem dysz TopShower, które bezbłędnie docierają do każdego nawet najmniej dostępnego miejsca. Właściciel urządzenia nie musi się obawiać, że któreś z naczyń zostanie pominięte. Dodatkowo system AquaSave zadba o poprawny dobór wody a wraz ze wsparciem SENSOCONTROL może użytkownik być pewny że zmywarka sama wykryje wielkość załadunki i odpowiednio dobierze zużycie energii i wody. Produkt Electrolux ESL4500RO posiada komorę zmywarki umożliwiającą załadunek 9 kompletów naczyń. Dzięki elastyczności koszy w tym modelu zmywarki istnieje możliwość pomieszczenia dużych, o nietypowych w kształtach naczyń. Ponad to górny kosz posiada funkcję FlexiLift, dzięki której podnosi się kosz zwiększając tym samym powierzchnię służącą do załadunku garnków czy patelni. Jako urządzenie przyjazne i ułatwiające życie jej posiadaczowi, Electrolux ESL4550RO posiada system Beam on Floor. Jest to snop światła rzucany pod drzwi zmywarki w określonym kolorze, informujący o przebiegu lub końcu pracy urządzenia. Dodatkowo na urządzenie sygnalizuje koniec pracy sygnałem dźwiękowym. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i odbywa się za pomocą panelu sterującego, który projektanci umieścili na górnej krawędzi drzwi zmywarki. Inicjacji poleceń dokonuje się przyciskami na panelu i są one wyświetlane w formie symboli lub komunikatów. Model Electrolux ESL4500RO posiada system zatrzymywania wody chroniący użytkownika, a w zasadzie jego mienie przez zalaniem wodą w razie awarii urządzenia. Urządzenie ma także opcję AutoOff czyli automatyczne wyłączanie po zakończeniu programu. Electrolux ESL4500RO przechodzi do fazy czuwania a po chwili wyłącza się definitywnie. Dzięki tej funkcji nie pobiera w ogóle energii i „wyłączona” oznacza naprawdę „wyłączoną”.

 

 

Model Electrolux ESL4550RO posiada następujące programy zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º-  program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Dla osób ceniących sobie oszczędność i ochronę środowiska istotna będzie funkcja EnergySaver, która pozwala na zmniejszenie temperatury w ostatniej fazie suszenia przez co zmniejsza się zużycia energii do 25%, a także skraca czas trwania programu. Niestety naczynia po skończeniu programu mogą być mokre. Electrolux ESL4550RO posiada bardzo wygodną dla użytkownika opcję MyFavourite, czyli możliwość ustawienia i zapisania jednego najczęściej używanego  programu. Uaktywnienie programu następuje jedynie poprzez dotknięcie przycisku na panelu sterowania i jednocześnie nie wymaga każdorazowego wprowadzania wymaganych parametrów zmywania, gdyż pozostają one w pamięci urządzenia. Zmywarka jest wyposażona w funkcje opóźnionego startu od 1 godziny do 24 godzin. Dzięki czemu można ustawić zmywanie na dogodną dla nas porę dnia lub nocy. Jest to ważna funkcja dla osób korzystających z tańszych źródeł energii w określonych porach.  Żeby praca zmywarki była bardziej efektywna zaleca się stosowanie opcji Multitab. Tę funkcję można włączyć jedynie stosując wieloskładnikowe tabletki z detergentem. Opcja ta zatrzymuje doprowadzanie płynu nabłyszczającego i soli, ale za to czas trwania programu może się wydłużyć.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL4550RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,79 kW
Zużycie wody w cyklu (l)9,0 l
Wysokość (mm)818 mm
Szerokość (mm)446 mm
Głębokość (mm)550 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)47 db

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL4550RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4550ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL4550RO

Zmywarka Electrolux ESL74300RO

Zmywarka Electrolux ESL74300RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL74300RO, szerokość 45 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A+; 5 programów zmywania; 4 zakresy temperatury; programy zmywania : AutoFlex, Eco 50, Intensive 70, Szybki Plus 60°, Rinse&Hold ; Multitab; AquaSave; Opóźniony start; SENSOCONTROL; Beam on Floor; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL4500RO

Zmywarka Electrolux ESL4500RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, , Electrolux

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4500RO z systemem RealLife Cleaning; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: Eco 50ºC, AutoFlex 45ºC-70ºC, Intensive 70ºC, 1 Hour 50ºC, QickPlus 60ºC, Rinse&Hold; Beam-on-Floor; System zatrzymywania wody; AquaSave; Multitab; EnergySaver; MyFavourite; Opóźnienie Startu; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL4550RA

Zmywarka Electrolux ESL4550RA

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, , Electrolux

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4550RA z systemem RealLife Cleaning; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: Eco 50ºC, AutoFlex 45ºC-70ºC, Intensive 70ºC, 1 Hour 50ºC, QickPlus 60ºC, Rinse&Hold; System zatrzymywania wody; Multitab; EnergySaver; MyFavourite; Opóźnienie Startu; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL4550RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)