Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Whirlpool ADG 750 IX

Zmywarka Whirlpool ADG 750 IX

Zmywarka do zabudowy Whirlpool ADG 750 IX; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 7 programów zmywania: Intensywny, Normalny, Płukanie, Eco, Szybki, Szkło, Namaczanie; Waterstop; Opóźnienie startu; Funkcja 3w1; Odkryty panel sterujący.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Whirlpool Adg 750 ix?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Whirlpool Adg 750 ix

Nowoczesna i bardzo intuicyjna w obsłudze, tak najłatwiej opisać zmywarkę Whirlpool ADG 750 IX.  Gwarantuje dobre efekty zmywania przy optymalnym zużyciu wody, energii a także czasu. Model Whirlpool ADG 750 IX  umiejscowiony jest w klasie energetycznej A+. Warto zwrócić tez uwagę na niewielki hałas jakie wykonuje podczas pracy bo tylko 52 dB.

Użytkownik, który nabył zmywarkę Whirlpool ADG 750 IX będzie mógł zmyć w niej 9 kompletów naczyń. Dzięki systemowi wygodnych koszy rozmieści je równomiernie wg zasad zaproponowanych przez producenta. W koszu górnym firma Whirlpool zaleca zmywanie naczyń lekkich ze szkła, porcelany czy plastiku. Natomiast dolny kosz jest zarezerwowany dla cięższego kalibru czyli garnków lub patelni. Dodatkowo w dolnym koszu umiejscowiony jest poręczny koszyk na sztućce. Wszystkie naczynia, garnki i sztućce należy tak rozmieścić żeby nie przesuwał je strumień wody, wówczas efektywność zmywania jest niekwestionowana. Model Whirlpool ADG 750 IX posiada niezwykle wygodny i estetyczny panel sterujący, który projektanci postanowili wyeksponować i nie ukrywać w krawędzi drzwi. Wyboru programów dokonuje się za pomocą jednego przycisku, każde jego naciśnięcie to wybór innego programu, który oznacza się podświetloną kontrolkę. Efekt tego wyboru jest widoczny na cyfrowym wyświetlaczu. Dodatkowo na wyświetlaczu widoczna jest m.in.  temperatura wody, czas trwania programu czy kody usterek. W razie błędnego wyboru programu można zresetować urządzenie za pomącą naciśnięcia przycisku start/anuluj. Obsługa urządzenia Whirlpool ADG 750 IX jest niezwykle łatwa i nie stwarzająca problemów jej posiadaczowi.  Konstruktorzy wyposażyli zmywarkę Whirlpool ADG 750 IX w funkcję 3w1, która może być wykorzystana tylko przy programach Intensywnym, Normalnym i Eco w pozostałych może być mało efektywna. Funkcja 3w1 polega na wykorzystaniu tabletek z detergentem. Użycie tej opcji nie wymaga stosowania soli i płynu nabłyszczającego. Model Whirlpool ADG 750 IX  jest wyposażony w pojemnik na tabletki z detergentem i zawiesza się go na górnym koszu tak, żeby nie blokował się o ramię spryskujące zmywarki. Urządzenie posiada także opcję opóźnienia startu programu aż do 24 godzin. W odpowiednim momencie dla użytkownika można ustawić włączenie zmywarki np. w nocy kiedy jest tańsza energia elektryczna. Firmie Whirlpool niezwykle zależy na bezpiecznym użytkowaniu urządzeń, dlatego jej konstruktorzy zdefiniowali system pod nazwą Waterstop. Jest to system, który przy pojawieniu się pierwszych oznak wycieku wody blokuje cykl zmywania, odcina dopływ wody i wypompowuje ją ze zmywarki. Zapobiegając w ten sposób zalaniu mieszkania.

Model Whirlpool ADG 750 IX wyposażono w następujące programy zmywania:

Szybki- krótki program służący  do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Naczynia i garnki są zmywane w temperaturze 40°C. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia.

Eco 50°C – w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Intensywny 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte,  przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Szkło- program służący do zmywania lekko zabrudzonego szkła, kryształów i porcelany.

Normalny- program do normalnie zabrudzonych naczyń, np. garnków, talerzy, szklanek i lekko zabrudzonych patelni. Standardowy cykl codzienny. Program składa się z mycia wstępnego, płukania i suszenia.

Płukanie- program służący szybkiemu płukaniu naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. Zmywanie przebiega w temperaturze 45°C.

Namaczanie- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10 minut.

Parametry techniczne zmywarki Whirlpool ADG 750 IX

Zużycie energii w cyklu (kW)0,973
Zużycie wody w cyklu (l)10,5
Wysokość (mm)820
Szerokość (mm)450
Głębokość (mm)555
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)52

Wyposażenie zmywarki Whirlpool ADG 750 IX

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Whirlpool Adg 750 ix?
Nie znaleziono informacji o producencie

Zmywarki podobne do Whirlpool ADG 750 IX

Zmywarka Whirlpool ADG 185

Zmywarka Whirlpool ADG 185

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Whirlpool

Zmywarka do zabudowy z panelem zintegrowanym Whirlpool ADG 185; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 7 programów zmywania: Intensywny 65°C, Normalny, Płukanie, Eco 50°C, Szybki, Szkło, Namaczanie; Opóźnienie Startu; Tabletki „3w1”; Zabezpieczenie przed zalaniem Waterstop.

czytaj więcej
Zmywarka Whirlpool ADG 555 IX

Zmywarka Whirlpool ADG 555 IX

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze innym, Whirlpool

Nowoczesna zmywarka do zabudowy Whirlpool ADG 555 IX; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A+; 6 programów zmywania: Intensywny, Normalny, Eco, Szybki, Szkło, Namaczanie; Funkcja 3w1; Opóźnienie startu; Waterstop.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Whirlpool ADG 750 IX

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)