Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Siemens SR26T890EU

Zmywarka Siemens SR26T890EU

Energooszczędna zmywarka wolnostojąca Siemens SR26T890EU SpeedMatic; o szerokości 45 cm; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatur; 6 programów zmywania: auto 65-75 °C, auto 45-65 °C, auto 35-45 °C, eco 50 °C, szybki 45 °C, mycie wstępne; Sensor Załadunku; AquaSensor; Silnik iQdrive; Wymiennik Ciepła; Szuflada Vario3 Plus; 3 Poziomowy System rakcMatic; EasyLock; Programowanie Czasu Startu; HalfLoad; Strefa Intensywna, VarioSpeed Plus, HigienaPlus; Asystent Dozowania; AquaStop.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Siemens Sr26t890eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Siemens Sr26t890eu

Zmywarka Siemens SR26T890EU to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie a jednocześnie zaawansowane technologicznie. Tak krótki opis najtrafniej określa jej kluczowe walory. Tylko 6 różnorodnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby zmywanie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, samoistnie nasuwa się, że oszczędność energetyczna jest po prostu niekwestionowana. Dowodem na to jest klasa efektywności energetycznej zmywarki  A++. Dodatkowo włączając opcję VarioSpeed Plus skraca się o połowę czas zmywania.

Model zmywarki Siemens SR26T890EU wyposażono w dużą komorę zmywania mieszczącą aż 10 kompletów naczyń. Garnki i naczynia można załadować do koszy z systemem VarioFlexPlus. Są to nowoczesne kosze, które dzięki specjalnym uchwytom i składanym półeczkom pozwalają zwiększyć pojemność zmywarki. Dolny kosz zmywarki posiada wbudowany 3 Poziomowy System RackMatic, który odpowiedzialny jest za regulację wysokości kosza w 3 różnych wysokościach. Dzięki temu zabiegowi użytkownik może zmywać naczynia i garnki o większych wymiarach. Dodatkowo zmywarka Siemens SR26T890EU posiada trzecią Szufladę Vario3Plus, która idealnie nadaje się do mycia filiżanek, zastawy stołowej i akcesoriów kuchennych. Model Siemens SR26T890EU wyposażono w system AquaSensor czyli system czujników kontrolujących stopień zabrudzenia wody wielokrotnie podczas jednego procesu zmywania. Dzięki temu do zmywarki doprowadzane jest tylko tyle wody ile jest niezbędne, żeby rezultat zmywania był idealny. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić nawet 4 litry wody podczas jednego cyklu zmywania. W duecie z AquaSensor pracuje równolegle Sensor Załadunku, który bada ilość naczyń załadowanych do zmywarki. Ma to znaczący wpływ na oszczędność wody, gdyż zmywarka sama dostosowuje jej ilość do wielkości załadunku. W trosce o bezpieczeństwo naczyń i ochronę środowiska w urządzeniu zainstalowano wymiennik ciepła, który ma wielorakie zastosowanie, m.in. zabezpiecza delikatne naczynia przed szokiem termicznym, co jest istotne podczas zmywania delikatnych naczyń. Gwarantuje także higieniczne suszenie, ponieważ naczynia suszone są bez dostępu powietrza z zewnątrz, pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ raz ogrzana woda wykorzystywana jest do kolejnego etapu zmywania. Model Siemens SR26T890EU posiada nowoczesny, energooszczędny i bardzo cichy silnik iQrive. Zmywanie odbywa się niemal bezgłośnie ponieważ silnik pozbawiono tradycyjnych szczotek redukując tarcie. Wyboru programów i funkcji dokonuje się dotykowo(Touch Control), za pomocą przycisków które są umieszczone w górnej części  drzwi urządzenia. Obudowę zmywarki wykonano ze stali szlachetnej i zabezpieczono powłoką AntiFingerprint, która chroni zmywarkę nie tylko przed niepożądanymi śladami palców ale także zabezpiecza ją przed zarysowaniami. Zmywarka posiada bardzo wygodny zamek w drzwiach pod nazwą EasyLock, który zapewnia wygodne zamykanie i otwieranie drzwi zmywarki bez konieczności używania siły.

 

Zmywarka Siemens SR26T890EU posiada następujące programy zmywania:

Mycie Wstępne- program przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go stosować przed zmywaniem zasadniczym mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Dzięki płukaniu zostaną one oczyszczone z resztek pokarmu. Wykorzystuje się go także, gdy naczynia będą zmywane za kilka dni, aby zapobiec zasychaniu zanieczyszczeń i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Trwa krótko, około 10 minut.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 65-75°C, 45-65°C, 35-45°C – zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Szybki 45°C- krótki program służący  do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia.

W celu zwiększenia efektywności zmywania, firma Siemens proponuje użytkownikowi skorzystanie z opcji Asystent Dozowania, którego rolą jest dozowanie tabletek do zmywania optymalizujący ich działanie i zapobieganie niekompletnemu rozpuszczeniu detergentu. Dodatkowo produkt Siemens SR26T890EU posiada możliwość zastosowania funkcji VarioSpeed Plus, dzięki której można skrócić o połowę czas zmywania przy zachowaniu najlepszych rezultatów zmywania i suszenia. Z tą funkcją  można zmyć i wysuszyć naczynia w ciągu 45 minut.  Strefa Intensywna to opcja pozwalająca na zmywanie naczyń bardzo zabrudzonych wraz z naczyniami delikatnymi. Dolny kosz jest bowiem strefa wyjątkowo intensywnego mycia (naczynia spryskiwane są strumieniem 20% silniejszym), podczas gdy w górnym naczynia myte są wyjątkowo delikatnie. Natomiast używając funkcji HigienaPlus, użytkownik ma gwarancję, że naczynia lub butelki dziecięce zostaną wyparzone i pozbawione bakterii.  Model Siemens SR26T890EU został wyposażony w opcję Opóźnionego Startu do 24 godzin. Użytkownik może włączyć urządzenie w dogodnej dla siebie porze. Zastosowanie tej opcji pozwala na dodatkowe oszczędności, nastawiając zmywarkę na godziny nocne i korzystając z II taryfy można użytkować tańszy prąd. Istotną jest także  opcja Halfload czyli połowa załadunku. Funkcja umożliwia załadowanie do zmywarki tylko połowę zwykłego załadunku, a cykl zostanie dopasowany do mniejszej ilości naczyń, zapewni dokładne i maksymalnie oszczędne zmywanie. Następnym istotną opcją, dbającą o bezpieczeństwo jest opcja AquaStop, która chroni użytkownika przed niepożądanym zalaniem. Bez wątpienia zmywarka Siemens SR26T890EU jest urządzeniem dbającym o ekologię i oszczędność energii elektrycznej.

Parametry techniczne zmywarki Siemens SR26T890EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,75 kW
Zużycie wody w cyklu (l)9,0 l
Wysokość (mm)845 mm
Szerokość (mm)450 mm
Głębokość (mm)600 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów10
Klasa zmywania-
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44 db

Wyposażenie zmywarki Siemens SR26T890EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Siemens Sr26t890eu?
Nie znaleziono informacji o producencie

Zmywarki podobne do Siemens SR26T890EU

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce Siemens SR26T890EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)