Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL74561RO

Zmywarka Electrolux ESL74561RO

Nowoczesna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL74561RO, szerokość 45 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów, 5 zakresów temperatury; sENSOCONTROL; Multitab ; AquaSave; EnergySaver; TimeSaver; Beam on Floor; AutoOff; programy: AutoFlex, Eco 50, Intensive 70, QuicPlus 60°, 1 Hour, Rinse&Hold ; Opóźniony start.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl74561ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl74561ro

Zmywarka Electrolux ESL74561RO jest modelem oszczędnym i funkcjonalnym, który zagwarantuje idealne wyniki zmywania. Technologia oparta na systemie RealLife Cleaning ułatwi zmywanie każdemu użytkownikowi tej zmywarki. Jest to unikalna technologia opracowana przez projektantów Electrolux’a, którzy inspirowali się dużymi i nowoczesnymi kuchniami w restauracjach. Wnętrze tej wąskiej zmywarki zostało tak stworzone, żeby zapewnić posiadaczowi niezbędną swobodę załadunku codziennej porcji naczyń. Dzięki temu systemowi ma się pewność że wszystkie naczynia zostaną umyte w jednym wsadzie zmywania. Wprowadzenie wielu energooszczędnych opcji w parze z wydajnością sprawia, że urządzenie Electrolux ESL74561RO zapewnia doskonałe wyniki zmywania przy optymalnym zużyciu energii. Model Electrolux ESL74561RO otrzymał rekomendację klasy energetycznej A++. Ten model zmywarki jest dostępny tylko na polskim rynku.

Wspomniany wcześniej system RealLife Cleaning wspierany jest przez unikalne ramię natryskowe FlexiSpray z systemem podwójnych obrotów i dysz TopShower. Ich zadaniem jest precyzyjnie dotrzeć do każdego zakamarka, tak aby nie było potrzeby namaczania naczyń lub ewentualnego poprawiania. Ważnym wsparciem systemowym jest Aquasave, dbająca o prawidłowy dobór wody i jej temperaturę, można więc być pewnym że zużycie wody jest zminimalizowane. W tym miejscu należy wspomnieć o SENSOCONTROL, który współgra idealnie z wyżej wymienionymi systemami. Odpowiedzialny jest za wykrycie wielkości załadunku i prawidłowy dobór wody oraz energii. Urządzenie Electrolux ESL74561RO wyposażono w czujnik wody, który wykrywa jej stopień zabrudzenia i odpowiednio dobiera poziom zużycia wody.

Electrolux ESL74561RO pomieści w swej komorze 9 kompletów naczyń w 2 dużych koszach. Górny kosz posiada składane uchwyty na filiżanki oraz miękkie i niezwykle pomocne stabilizatory Soft Spikes. Chronią one delikatne, szklane kieliszki przed przewracaniem. Dodatkowo górny kosz wyposażony jest w funkcję FlexiLift, która unosi kosz o kilka centymetrów gdy zależy posiadaczowi na dodatkowym miejscu, na naczynia duże lub o nietypowych kształtach. Dolny kosz posiada 2 składane suszarki na naczynia , dzięki którym też zyskuje się sporo miejsca. Zmywarkę Electrolux ESL74561RO wyposażono w czytelny i przejrzysty panel sterujący, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Komunikaty i symbole ukazują się na 3-cyfrowym wyświetlaczu. Ciekawą rzeczą może wydawać się Beam on Floor, który wyświetla na podłodze, przed drzwiami urządzenia wiązkę światła. Po włączeniu programu zaświeci się na czerwono światło i będzie ono widoczne przez czas trwania programu. Po zakończeniu programu włączy się zielone światło. Kiedy wystąpi usterka zobaczymy czerwone pulsujące światło.

Model Electrolux ESL74561RO w celu zadbania o czas i pieniądze posiadacza zmywarki ma zdefiniowany program AutoFlex. W tym programie można zmywać różnego rodzaju naczynia o różnym stopniu zabrudzenia, wystarczy je tylko odpowiednio rozmieścić w koszach. Te bardziej zabrudzone na dole a te mniej na górze. Program AutoFlex sam dobierze ilość wody, jej temperaturę oraz ciśnienie. Biorąc pod uwagę wygodę użytkownika zaprojektowano opcję MyFavourite, z jej pomocą ma się możliwość wyboru najczęściej używanego programu. Wystarczy tylko raz nacisnąć przycisk a zmywarka sama wybierze ulubiony program.

Zmywarkę Electrolux ESL74561RO wyposażono w następujące programy:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC

QuickPlus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Przy budowie zmywarki Electrolux ESL74561RO zadbano o ekologię i wygodę posiadacza urządzenia. Dobrym przykładem jest opcja TimeSaver, która powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone. Całkowity czas trwania programu skraca się o ½. Rezultaty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Natomiast włączając opcję EnergySaver mamy świadomość że oszczędzamy 25% zużycia energii oraz skracamy czas trwania programu, poprzez możliwość zmniejszenia temperatury w ostatniej fazie suszenia. Opcja opóźnionego startu pozwala zaprogramować włączenie urządzenia w dogodnym dla właściciela czasie. Z tą opcją można ułożyć plan dnia, a także skorzystać z tańszej dostawy energii jeśli skorzysta się z II taryfy, bowiem opóźnienie startu można przesunąć nawet o 24 godziny. W celu większej wydajności zmywania zaleca się włączenie funkcji Multitab, która potrafi wykorzystać maksymalnie każdą tabletkę do zmywania. Ostatnią bardzo ważną opcją w dziecinie oszczędności energii jest AutoOff czyli automatyczne wyłączenie zmywarki. Ta opcja jest przełomem wyżej wymienionej dziedzinie. Zmywarka kiedy przechodzi w stan czuwania pozostaje w nim tylko na chwilę, następnie wyłącza się i pozostaje w tym stanie aż do następnego zmywania. Teraz wyłączona oznacza naprawdę wyłączona.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL74561RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,7
Zużycie wody w cyklu (l)8,9
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)446
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)47

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL74561RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl74561ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL74561RO

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce Electrolux ESL74561RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)