Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL6810RO

Zmywarka Electrolux ESL6810RO

Nowoczesna i energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6810RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A+++; 8 programów zmywania; 6 zakresów temperatury; programy zmywarki: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, GlassCare 45°, Intensive 70°, 1 Hour, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; SENSOCONTROL; Opóźniony start; TimeBeam; XtraPower; Multitab; Oświetlenie wnętrza; Blokada uruchomienia; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6810ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl6810ro

Electrolux ESL6810RO to nowoczesne urządzenie do zmywania, które potrafi wykonać perfekcyjnie swoją pracę, przy wielkiej oszczędności wody, energii i czasu. Projektanci wyposażyli ten model w wiele użytecznych funkcjonalności dzięki którym zmywanie jest efektywne i proste. Zmywarka Electrolux ESL6810RO jest jednym z najbardziej intuicyjnych, inteligentnych i proekologicznych urządzeń na rynku. Efektywność energetyczna zmywarki to klasa A+++, najwyższe dla tego typu urządzeń. Podczas pracy zmniejsza się diametralnie zużycie energii przez co czyni ją najbardziej oszczędną zmywarką. Poziom hałasu 42 dB przy pracy urządzenia powoduje, że jest ono niemal bezgłośne.

Model Electrolux ESL6810RO jest wyposażony w inwerterowy silnik, który pozbawiony jest tradycyjnych szczotek przez co jego praca jest minimalnie głośna. Silnik zwiększa skuteczność zmywarki , wydłuża jej żywotność i wpływa na mniejsze zużycie energii oraz cichą pracę. Konstruktorzy tworzący dla Electrolux’a swoje pomysły czerpali z pracy profesjonalistów pracujących w dużych restauracjach. Urządzenie jest bardzo wydajne i pozwala na jednoczesne zmywanie naczyń o różnych fakturach i różnym stopniu zabrudzenia uzyskując dobry efekt zmywania. Odpowiedzialna jest za to system RealLife Cleaning, który to wykorzystuje w pełni unikalne ramię FlexiSpray z funkcją podwójnych obrotów i dysz TopShower, aby kierować wodę do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Zmywarka Electrolux ESL6810RO wykorzystuje system SENSOCONTROL niezwykle pomocny przy wykrywaniu wielkości załadunku oraz doborze zużycia wody i energii. Electrolux ESL6810RO posiada również czujnik wody, potrafiący wykryć stopień zabrudzenia i odpowiednio dobrać poziom zużycia wody.

Urządzenie Electrolux ESL6810RO jest wyposażone w dyskretny panel sterujący, na którym w sposób jasny i czytelny można odczytać wyświetlane komunikaty. Panel umożliwia dotykowe sterowanie funkcjami i programami. Bardzo pomocne i funkcjonalne jest też wewnętrzne oświetlenie LED, które włączane jest przy otwieraniu drzwi urządzenia i wyłączane po ich zamknięciu. Natomiast TimeBeam pokaże na podłodze, przed drzwiami zmywarki przebieg jej pracy. Funkcja dostarcza dokładnych informacji na temat czasu jaki pozostał do końca cyklu lub jego rozpoczęcie- jeśli wybrano opcję opóźnionego startu. Jeśli wystąpi awaria urządzenia widoczny będzie kod alarmu na podłodze. Model Electrolux ESL6810RO posiada system PerfectFit czyli mechanizm płynnego przesuwania drzwi z inteligentnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Umożliwia on precyzyjne i łatwe dopasowanie do szerokiej gamy drzwi szafek oraz wysokości cokołów.

Electrolux ESL6810RO wyposażono w bardzo dużą komorę zmywania, która pomieści 12 kompletów naczyń. Umożliwia ona załadunek wszelkiego rodzaju naczyń i garnków w jednym cyklu zmywania. Zmywarka posiada dwa poręczne kosze mieszczące cały załadunek. Dzięki funkcji FlexiLift, w którą wyposażony jest górny kosz istnieje możliwość uniesienia go przez co zwiększa się jego powierzchnia. Niezwykle przydatne jest to przy zmywaniu dużych gabarytów. Do tej pory praktycznie nie możliwe było zmywanie w jednym wsadzie ciężkich garnków i delikatnego szkła. Electrolux rozwiązał ten problem stosując wsporniki Soft Spikes, które nie pozwalają przewracać się wysokim kieliszkom. Bardzo wygodna i oszczędna w użyciu jest opcja TimeSaver, podczas której fazy zmywania i suszenia zostają skrócone. Całkowity czas trwania programu skraca się o połowę. Rezultaty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Opcja ta powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Żeby praca zmywarki była bardziej efektywna zaleca się stosowanie opcji Multitab. Ta funkcję gwarantuje w pełni wykorzystanie wieloskładnikowej tabletki z detergentem. Za pomocą jednego naciśnięcia przycisku możemy uruchomić funkcję My Favourite czyli włączenie programu, który najczęściej jest używany. Zmywarka sama zapamiętuje jaki program był najczęściej włączany prze użytkownika i sama ustawi go jako program najbardziej pożądany. Urządzenie Electrolux ESL6810RO wyposażone jest w bardzo przydatną funkcję XtraPower. Jest to opcja zwiększająca ciśnienie wody o 40% w fazach zmywania wstępnego i zasadniczego. Pozwala uzyskać bardzo dobry efekt zmywania nawet bardzo zabrudzonych naczyń. Dostępna jest tylko w programie Intensive 70 ºC.

Zmywarka Electrolux ESL6810RO wyposażona jest w następujące programy zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto Flex- program zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

FlexiWash- zmywanie następuje w temperaturze 50 º C – 70 ºC. Program pozwala na zmywanie dowolnych naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Wyższa temperatura i ciśnienie wody w dolnym koszu umożliwiają zmywanie bardzo zabrudzonych garnków lub patelni. Niższa temperatura i niższe ciśnienie wody w górnym koszu pozwalają na zmycie średnio zabrudzonych naczyń np. naczynia szklane.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC.

Quick Plus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

GlassCare- program do mycia delikatnego szkła lekko lub średnio zabrudzonego w temperaturze 45 ºC.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Zmywarka jest wyposażona w funkcje opóźnionego startu od 1 godziny do 24 godzin. Dzięki czemu można ustawić zmywanie na dogodną dla właściciela porę. Jest to istotna funkcja dla osób korzystających z II taryfy energii. Pomocną opcją są też sygnały dźwiękowe, w które wyposażono urządzenie. Są słyszalnie np. w przypadku wystąpienia usterki zmywarki lub regulacji poziomu zmiękczania wody. Model Electrolux ESL6810RO posiada blokadę uruchomienia, to rozwiązanie jest dedykowane dla rodzin z dziećmi. Funkcja uniemożliwiam dzieciom na manipulowanie przy panelu sterującym podczas pracy urządzenia. Ten model wyposażono także w funkcję AutoOff, czyli funkcję automatycznego wyłączania urządzenia, dzięki czemu po przejściu w stan czuwania zmywarka wyłącza się całkowicie do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL6810RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,82
Zużycie wody w cyklu (l)10,2
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)42

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL6810RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaTak
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6810ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL6810RO

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce Electrolux ESL6810RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)