Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6601RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 zakresów temperatury; 7 programów: AutoFlex, Eco 50 º, FLEXIWASH, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; TimeSaver; Opóźnienie startu; Multitabe; TimeBeam; MyFavourite; Perfect Fit; AutoOff;
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6601ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl6601ro

Unikalne rozwiązania technologiczne jakie zastosowano przy produkcji zmywarki Electrolux ESL6601RO, pozwalają zaklasyfikować ten model do najbardziej nowoczesnych zmywarek dostępnych w sprzedaży. Urządzenie Electrolux ESL6601RO posiada aż 7 programów zmywania oraz wiele opcji dodatkowych, co czyni ją bardzo uniwersalną w użytkowaniu. Mnogość możliwości ustawień nie oznacza wcale, że jest to skomplikowane urządzenie w obsłudze. Nic mylnego, za pomocą prostego i eleganckiego panelu sterującego użytkownik ma możliwość dotykowo wybrać ulubiony program lub wybrać najbardziej pożądaną opcję zmywania. Te udogodnienia sprawiają, że obsługa Electrolux ESL6601RO jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Należy zwrócić także szczególną uwagę na klasę energetyczną urządzenia bo aż A++, a dodatkowo na liczbę decybeli jakie wytwarza zmywarka podczas pracy- tylko 44. Fakty te sprawiają, że model Electrolux ESL6601RO jest produktem dbającym o ekologię a także bardzo energooszczędnym.

Projektanci z Elextrolux’a konstruując zmywarkę Electrolux ESL6601RO wyposażyli ją w niesamowicie cichy silnik inwerterowy, który zwiększa skuteczność zmywarki , wydłuża jej żywotność i wpływa na mniejsze zużycie energii. Ponad to w zmywarce zastosowano system RealLife Cleaning odpowiadający za wydajność i ergonomię. Inspiracją przy tworzeniu tego systemu były kuchnie hotelowe lub duże restauracje, gdzie szybkość i precyzja mają ogromne znaczenie. Model Electrolux ESL6601RO wyposażono w unikalne ramię natryskowe FlexiSpray o podwójnej rotacji wraz z dyszami TopShower, zapewniając dokładne umycie w każdym miejscu komory zmywarki, bez konieczności wcześniejszego namaczania. Dodatkowym wsparciem jest SENSOCONTROL, który wykrywa wielkość załadunku i odpowiednio dobiera zużycie wody i energii. W dwóch elastycznych koszach użytkownik pomieści 12 kompletów naczyń ,a rozkładając je odpowiednio uzyska bardzo dobre efekty zmywania. Na uwagę zasługuje fakt, że górny kosz posiada funkcję FlexiLift, czyli możliwość regulacji kosza z dostosowaniem do wielkości załadunku. Unosząc lub opuszczając kosz, właściciel ma pewność że pomieści najbardziej nietypowe lub duże naczynia. System PerfectFit, który wykorzystano w całej linii Inpiration, do którego należy Electrolux ESL6601RO, umożliwia precyzyjne i łatwe dopasowanie do szerokiej gamy drzwi szafek i wysokości cokołów. A wszystko to dzięki mechanizmowi płynnego przesuwania drzwi z pomysłowym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Dopasowanie zmywarki do mebli nie będzie więc problemem dla każdego użytkownika tego urządzenia. Niezwykle wygodny w eksploatacji jest system TimeBeam, który emituje wiązkę światła wyświetlając informacje na podłodze, przed drzwiami zmywarki. Po rozpoczęciu programu wyświetlany jest czas do jego końca lub jeśli użytkownik włączył opóźnienie startu- czas pozostały do rozpoczęcia programu. Posiadacz urządzenia ma możliwość zmiany koloru wiązki światła i ma do dyspozycji aż 9 kolorów, z całą pewnością któryś z nich będzie pasował do koloru podłogi.

Zmywarkę Electrolux ESL6601RO wyposażono w 7 programów zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto Flex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

FlexiWash- zmywanie następuje w temperaturze 50 º C – 70 ºC. Program pozwala na zmywanie dowolnych naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Wyższa temperatura i ciśnienie wody w dolnym koszu umożliwiają zmywanie bardzo zabrudzonych garnków lub patelni. Niższa temperatura i niższe ciśnienie wody w górnym koszu pozwalają na zmycie średnio zabrudzonych naczyń np. naczynia szklane.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC.

Quick Plus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Opcja MyFavourite, w którą wyposażono Electrolux ESL6601RO, umożliwia użytkownikowi ustawić i zapisać w pamięci najczęściej używany program oraz opcję. Za pomocą tylko jednego przycisku następuje włączenie tej opcji. Natomiast funkcja TimeSaver, którą posiada model ESL6601RO, powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone, a całkowity czas trwania programu skraca się o 1/2. Rezultaty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. W celu zwiększenie efektywności zmywania można zastosować opcję Multitab, która zaleca używanie wieloskładnikowych tabletek z detergentem. Urządzenie automatycznie samo pobiera tabletkę i eksploatuje ją do samego końca, nie należy się wiec obawiać że nie zostanie rozpuszczona w całości. Konstruktorzy biorąc pod uwagę oszczędności domowników zaprojektowali funkcję EnergySaver, dzięki której można zaoszczędzić 25% zużycia energii i skrócić czas trwania programu. Proceder ten dokonuje się poprzez zmniejszenia temperatury w ostatniej fazie suszenia. Dodatkowo stosując opcję opóźnienia startu urządzenia, posiadacz ma możliwość ułożenia swoich zajęć tak, żeby zmywanie nie kolidowało z bardziej przyjemnymi zajęciami. Opóźnienie włączenia zmywarki może nastąpić od 1 do 24 godzin. Osoby, które korzystają z tańszej nocnej taryfy energii też mogą używać tej funkcji nie obawiając się obciążeń finansowych. W trosce o ochronę środowiska, projektanci stworzyli swoją dumę w dziedzinie oszczędności energii. Jest to opcja AutoOff czyli automatyczne wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu zmywania. Zmywarka Electrolux ESL6601RO przechodząc w stan czuwania, pozostaje w nim tylko na moment, a po chwili wyłącza się całkowicie. Jej właściciel więc ma świadomość, że jego zmywarka pozostaje wyłączona aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL6601RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,92
Zużycie wody w cyklu (l)10,2
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL6601RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6601ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6550RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, Intensive 70°, 1 Hour, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

W pełni zintegrowana zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6374RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º,Intensive 70, 1 Hour, Quick Plus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; EnergySaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; Beam on Floor; SENSOCONTROL; AquaSave; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Intuicyjna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6551RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Oóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6552RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; Klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rine&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL6601RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)