Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL6552RA

Zmywarka Electrolux ESL6552RA

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6552RA z systemem RealLife; o szerokości 60 cm; Klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rine&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Beam on Flooor; Opóźniony Start ; Multitab; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6552ra?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl6552ra

Zmywarka  Electrolux ESL6552RA z unikalnym systemem RealLife Cleaning to jedne z najbardziej energooszczędnych urządzeń dostępnych na rynku. Jest bardzo nowoczesnym sprzętem wyposażonym w zaawansowaną technologię a tym samym bardzo łatwym i dostępnym w obsłudze.  6 programów zmywania pozwala na bardzo efektywne zmywanie naczyń o różnym stopniu zabrudzenia oraz o różnych gabarytach. Nasuwa się więc oczywisty fakt, że  Electrolux ESL6552RA jest urządzeniem bardzo oszczędnym zarówno pod względem zużycia energii jak  i czasu posiadacza zmywarki.  Electrolux ESL6552RA  w trybie oszczędności energetycznej zużywa o 25 % mniej energii niż inne zmywarki tego typu. Silnik inwerterowy , który posiada zmywarka sprawia że jej praca jest bardzo cicha gdyż silniki pozbawiono tradycyjnych szczotek. Ponad to silnik zwiększa skuteczność zmywarki , wydłuża jej żywotność, wpływa na zmniejszenie zużycia energii a także na cichą pracę( tylko 44 dB).

Model Electrolux ESL6552RA posiada silnik z technologią inwerterową, która odznacza się bardzo cichą pracą gdyż silnik nie posada tradycyjnych szczotek, które generują hałas. Ponad to silnik przedłuża żywotność zmywarki, zwiększa jej skuteczność oraz wpływa na mniejsze zużycie energii. Electrolux ESL6552RA wyposażono w system RealLife Cleaning, odpowiadający za wydajności i ergonomię. Zmywarka posiada unikalne ramię natryskowe, które z kolei posiada specjalnie zaprojektowane dysze TopShower. Z ich pomocą woda dociera w każde trudno dostępne miejsce. Komora jest bardzo pojemna i mieści aż 12 kompletów naczyń.  Z systemem RealLife  Cleaning mogą być zmywane różnego rodzaju naczynia, patelnie oraz delikatne szkło. Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie wsadu w odpowiednich koszach. W dolnym koszu powinno umieścić się, duże i ciężkie mocno zabrudzone naczynia a w górnym cienkie i delikatne szkło. Dodatkowo przed przewracaniem się kieliszków podczas zmywania, uchronią je miękkie stabilizatory Soft Spikes. Ponad to górny kosz jest wyposażony w funkcję FlexiLift, która pozwala na podniesienie kosza w celu zmieszczenia naczyń o nietypowych kształtach lub po prostu o dużych rozmiarach. Zmywarka Electrolux ESL6552RA posiada wbudowany w górną krawędź drzwi panel sterujący urządzeniem. Jest on przejrzysty i łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu precyzyjnie i jasno są eksponowane komunikaty lub symbole, z pomocą których obsługa zmywarki jest przyjemnością. Beam on Floor to następny system ułatwiający obsługę zmywarki Electrolux ESL6552RA. Jest to wiązka światła rzucana na podłogę, tuż pod drzwiami zmywarki, informująca użytkownika czerwonym kolorem światła o przebiegu pracy urządzenia aż do końca trwania programu. Natomiast światło zielone informuje o zakończeniu programu. Konstruktorzy z Elelctrolux’a w celu idealnego dopasowania zmywarki do drzwi i cokołów stworzyli system PerfectFit. Łączy on mechanizm płynnego przesuwania drzwi ze sprytnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Dopasowanie do mebli nie będzie więc stanowiło żadnego problemu.

Urządzenie Electrolux ESL6552RA posiada niezwykle pomocny program AutoFlex, którego zadaniem jest precyzyjne dopasowanie zużycia wody i energii do wielkości wsadu zmywania. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy w komorze zmywania znajdują się różnego rodzaju naczynia o różnym stopniu zabrudzenia. W celu zapewnienia wygody użytkownikowi projektanci stworzyli program MyFavourite, który zapamiętuje najczęstsze ustawienia zmywarki i za pomocą jednego przycisku następuje uruchomienie ulubionego programu właściciela Electrolux ESL6552RA.

Zmywarka Electrolux ESL6552RA posiada następujące programy:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto Flex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu

FlexiWash- zmywanie następuje w temperaturze 50 º C – 70 ºC. Program pozwala na zmywanie dowolnych naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Wyższa temperatura i ciśnienie wody w dolnym koszu umożliwiają zmywanie bardzo zabrudzonych garnków lub patelni. Niższa temperatura i niższe ciśnienie wody w górnym koszu pozwalają na zmycie średnio zabrudzonych naczyń np. naczynia szklane.

Intensive 70 º-  program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

Quick Plus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

W celu zwiększenia efektywności zmywania w modelu Electrolux ESL6552RA zdefiniowano opcję Multitab, umożliwia ona stosowanie uniwersalnych, wielofunkcyjnych tabletek do zmywania, które będą wykorzystane całkowicie przez urządzenie. Niezwykle wygodną opcją jest wykorzystana w zmywarce opcja opóźnionego startu od 1 do 24 godzin. Jest to istotne dla tych użytkowników, którzy korzystają z tańszej II taryfy i oszczędzą dodatkowo energię lub po prostu ułatwia ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki, a zmywanie nie musi go już ograniczać. Funkcja EnergySaver zastosowana w modelu Electrolux ESL6552RA, pozwala zaoszczędzić dodatkowo 25% energii i skrócić czas trwania programu poprzez zmniejszenie temperatury w ostatniej fazie suszenia. W celu zaoszczędzenia czasu sformułowano opcję TimeSaver. Ta opcja powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone a  całkowity czas trwania programu skraca się o połowę. Efekty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Dodatkowo w celu zaoszczędzenie energii urządzenie Electrolux ESL6552RA ma wbudowaną opcję AutoOff umożliwiająca automatyczne wyłączenie zmywarki tuż po przejściu w stan czuwania. Jest to przełom w dziedzinie oszczędności energii jaki odnotowali inżynierowie z Electrolux’a. Po automatycznym wyłączeniu urządzenia następuje  odcięcie poboru prądu aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL6552RA

Zużycie energii w cyklu (kW)0,92 kW
Zużycie wody w cyklu (l)9,8 l
Wysokość (mm)818 mm
Szerokość (mm)596 mm
Głębokość (mm)550 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44 db

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL6552RA

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6552ra?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL6552RA

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6550RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, Intensive 70°, 1 Hour, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6601RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 zakresów temperatury; 7 programów: AutoFlex, Eco 50 º, FLEXIWASH, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; TimeSaver; Opóźnienie startu; Multitabe; TimeBeam; MyFavourite; Perfect Fit; AutoOff;

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

W pełni zintegrowana zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6374RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º,Intensive 70, 1 Hour, Quick Plus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; EnergySaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; Beam on Floor; SENSOCONTROL; AquaSave; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Intuicyjna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6551RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Oóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6552RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; Klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rine&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, , Electrolux

Zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6601RO z systemem RealLife; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A++; 6 zakresów temperatury; 7 programów: AutoFlex, Eco 50 º, FLEXIWASH, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; TimeSaver; Opóźnienie startu; Multitab; TimeBeam; MyFavourite; Perfect Fit; AutoOff;

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL6552RA

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)