Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Zmywarka Electrolux ESL6550RO

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6550RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, Intensive 70°, 1 Hour, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6550ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl6550ro

Niewątpliwie zmywarka Electrolux ESL6550RO z systemem RealLife Cleaning jest produktem nowoczesnym i energooszczędnym. Dowodzi tego duża ilości programów, szeroki wybór dodatkowych opcji i funkcji zmywania. Ten model zmywarki jest urządzeniem bardzo wydajnym i energooszczędnym, a przemawia za tym klasa energetyczna zmywarki A++, która stawia ją na czele zmywarek dostępnych na rynku. W zmywarce Electrolux ESL6550RO konstruktorzy zastosowali nowoczesną technologię co nie oznacza , że jest ona skomplikowana w obsłudze- przeciwnie cechuje się dużą prostotą i jest urządzeniem bardzo intuicyjnym.

Model Electrolux ESL6550RO wyposażono w silnik inwerterowy, który powoduje, że jego praca jest bardzo cicha. Silnik nie posada tradycyjnych szczotek, które tworzą hałas a dodatkowo przedłuża żywotność zmywarki, zwiększa jej skuteczność oraz wpływa na mniejsze zużycie energii. Electrolux ESL6550RO posiada system RealLife Cleaning, który odpowiada za wydajności i ergonomię. Unikalne ramię natryskowe, które zostało wbudowane w zmywarkę , ma specjalnie zaprojektowane dysze TopShower, potrafiące dotrzeć w każde trudno dostępne miejsce. Komora zmywarki jest spora i zmieści 12 kompletów naczyń. Dzięki systemowi RealLife Cleaning mogą być zmywane różnego rodzaju naczynia, patelnie oraz delikatne szkło o różnym stopniu zabrudzenia. Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie wsadu w odpowiednich koszach. W dolnym koszu powinno umieścić się, duże i ciężkie mocno zabrudzone naczynia a w górnym cienkie i delikatne szkło. W celu zabezpieczenia delikatnego szkła i kieliszków przed przewracaniem czy przemieszczaniem zaprojektowano stabilizatory Soft Spikes. Dodatkowo górny kosz jest wyposażony w funkcję FlexiLift, dzięki niej można unieść kosz w celu zwiększenia powierzchni do ułożenia naczyń o nietypowych kształtach lub po prostu o dużych rozmiarach. Zmywarka Electrolux ESL6550RO posiada wbudowany w górną krawędź drzwi panel sterujący urządzeniem. Jest on przejrzysty i łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu czytelnie są eksponowane komunikaty albo symbole, za pomocą których obsługa zmywarki jest bardzo łatwa. Beam on Floor to system ułatwiający obsługę zmywarki Electrolux ESL6550RO. Jest to wiązka światła rzucana na podłogę, pod drzwiami zmywarki, informująca użytkownika czerwonym kolorem światła o przebiegu pracy urządzenia aż do końca trwania programu. Natomiast światło zielone informuje o zakończeniu programu zmywania. W celu łatwiejszego dostępu do naczyń, które są w komorze zaprojektowano wewnętrzne oświetlenie LED. Przy wkładaniu lub wyciąganiu naczyń będą one po prostu bardziej widoczne. Konstruktorzy w celu precyzyjnego dopasowania zmywarki do drzwi i cokołów stworzyli system PerfectFit, który łączy mechanizm sprawnego przesuwania drzwi z inteligentnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Dzięki temu dopasowanie do mebli nie będzie więc stanowiło żadnego problemu.

Bardzo pomocny jest program Autoflex, w który wyposażono model Electrolux ESL6550RO. Jego rolą jest dopasowanie zużycia wody i energii do wielkości wsadu zmywania. Jest to istotne w przypadku kiedy w komorze zmywania znajdują się różnego rodzaju naczynia o różnym stopniu zabrudzenia. W celu zapewnienia wygody użytkownikowi projektanci stworzyli program MyFavourite, który zapamiętuje najczęściej używane ustawienia zmywarki. Tylko za pomocą jednego przycisku następuje uruchomienie ulubionego programu właściciela.

Zmywarka Electrolux ESL6550RO posiada następujące programy:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto Flex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC.

Quick Plus 60 º- skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Zaprojektowana w zmywarce funkcja Multitab zwiększa efektywność zmywarki Electrolux ESL6550RO. Zaleca ona używanie wielofunkcyjnych tabletek do zmywania i gwarantuje ich całkowite wykorzystanie. Użytkownik nie musi się więc martwić że nie zostaną one rozpuszczone w wodzie. Bardzo wygodną jest wykorzystana w zmywarce opcja opóźnionego startu od 1 do 24 godzin. Jest to istotne dla tych posiadaczy urządzenia, którzy korzystają z tańszej II taryfy i oszczędzają dodatkowo energię. Lub po prostu ułatwia ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki a zmywanie nie musi go już ograniczać. Funkcja EnergySaver zastosowana w modelu Electrolux ESL6550RO, pozwala zaoszczędzić dodatkowo 25% energii i skrócić czas trwania programu poprzez zmniejszenie temperatury w ostatniej fazie suszenia. W celu zaoszczędzenia czasu sformułowano funkcję TimeSaver. Opcja powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone, całkowity czas trwania programu skraca się o połowę, a efekty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Ponad to w celu zaoszczędzenie energii zmywarka Electrolux ESL6550RO posiada opcję AutoOff umożliwiającą automatyczne wyłączenie zmywarki tuż po przejściu w stan czuwania. Jest to przełom w dziedzinie oszczędności energii jaki odnotowali konstruktorzy z Electrolux’a. Po automatycznym wyłączeniu urządzenia następuje odcięcie poboru prądu aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL6550RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,92
Zużycie wody w cyklu (l)10,2
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL6550RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl6550ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL6550RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarka Electrolux ESL6601RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6601RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 zakresów temperatury; 7 programów: AutoFlex, Eco 50 º, FLEXIWASH, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; TimeSaver; Opóźnienie startu; Multitabe; TimeBeam; MyFavourite; Perfect Fit; AutoOff;

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarka Electrolux ESL6374RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

W pełni zintegrowana zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6374RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º,Intensive 70, 1 Hour, Quick Plus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; EnergySaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; Beam on Floor; SENSOCONTROL; AquaSave; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarka Electrolux ESL6551RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Intuicyjna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6551RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rinse&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Oóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarka Electrolux ESL6552RO

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL6552RO, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; Klasa energetyczna A++; 6 programów zmywania; 5 zakresów temperatury; programy: AutoFlex, Eco 50, FLEXIWASH, Intensive 70°, QuickPlus 60°, Rine&Hold; MyFavourite; TimeSaver; Opóźniony start ; Beam on Floor; EnergySaver; Multitab; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL6550RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)