Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL4650RO

Zmywarka Electrolux ESL4650RO

Nowoczesna i energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4650RO z systemem RealLife; klasa energetyczna A+++; 6 zakresów temperatury; 7 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, FlexiWash, Intensive 70 º, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; TimeBeam; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4650ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl4650ro

Electrolux ESL4650RO to nowoczesne urządzenie do zmywania, które potrafi wykonać perfekcyjnie swoją pracę, przy wielkiej oszczędności wody, energii i czasu. Projektanci wyposażyli ten model w wiele użytecznych funkcjonalności dzięki którym zmywanie jest efektywne i proste. Zmywarka Electrolux ESL4650RO jest jednym z najbardziej intuicyjnych, inteligentnych i proekologicznych urządzeń na rynku.  Efektywność energetyczna zmywarki to klasa A+++, najwyższe dla tego typu urządzeń.  Podczas pracy zmniejsza się diametralnie zużycie energii przez co czyni ją najbardziej oszczędną zmywarką.  Poziom hałasu 44 dB przy pracy urządzenia powoduje, że jest ono niemal bezgłośne.

Model Electrolux ESL4650RO posiada silnik z pompą inwerterową, który odznacza się bardzo cichą pracą gdyż silnik nie posada tradycyjnych szczotek, które generują hałas. Ponad to silnik przedłuża żywotność zmywarki, zwiększa jej skuteczność oraz wpływa na mniejsze zużycie energii. Electrolux ESL4650RA wyposażono w system RealLife Cleaning, odpowiadający za wydajności i ergonomię. Unikalne ramię natryskowe, które posiada zmywarka , za pomocą specjalnie zaprojektowanych dysz TopShower, dociera w każde trudno dostępne miejsce. Dodatkowym i pomocnym gadżetem jest z całą pewnością oświetlenie wnętrza światłem LED. Po otwarciu drzwi urządzenia automatycznie włącza się oświetlenie i bez najmniejszych problemów użytkownik ma oświetloną całą komorę zmywarki. Komora jest dość pojemna i mieści 9 kompletów naczyń.  Z systemem RealLife Cleaning mogą być zmywane różnego rodzaju naczynia, patelnie oraz delikatne szkło. Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie wsadu w odpowiednich koszach. W dolnym koszu powinno umieścić się, duże, ciężkie i mocno zabrudzone naczynia a w górnym cienkie i delikatne szkło. Dodatkowo przed przewracaniem się kieliszków podczas zmywania, uchronią je miękkie stabilizatory Soft Spikes. Ponad to górny kosz jest wyposażony w funkcję FlexiLift, która pozwala na podniesienie kosza w celu zmieszczenia naczyń o nietypowych kształtach lub po prostu o dużych rozmiarach. Zmywarka Electrolux ESL4650RO posiada wbudowany w górną krawędź drzwi panel sterujący urządzeniem. Jest on przejrzysty i łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu precyzyjnie i jasno są eksponowane komunikaty lub symbole, z pomocą których obsługa zmywarki jest przyjemnością. Niezwykle wygodny w eksploatacji jest system TimeBeam, który emituje wiązkę światła wyświetlając informacje na podłodze, przed drzwiami zmywarki. Po rozpoczęciu programu wyświetlany jest czas do jego końca lub jeśli użytkownik włączył opóźnienie startu- czas pozostały do rozpoczęcia programu. Posiadacz urządzenia ma możliwość zmiany koloru wiązki światła i ma do dyspozycji aż 9 kolorów. Dodatkowo urządzenie koniec pracy zaznacza sygnałem dźwiękowym. Konstruktorzy z Elelctrolux’a w celu idealnego dopasowania zmywarki do drzwi i cokołów stworzyli system PerfectFit. Łączy on mechanizm płynnego przesuwania drzwi ze sprytnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Dopasowanie do mebli nie będzie więc stanowiło żadnego problemu.

Urządzenie Electrolux ESL4650RO posiada niezwykle pomocny program AutoFlex, którego zadaniem jest precyzyjne dopasowanie zużycia wody i energii do wielkości wsadu zmywania. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy w komorze zmywania znajdują się różnego rodzaju naczynia o różnym stopniu zabrudzenia. W celu zapewnienia wygody użytkownikowi projektanci stworzyli program MyFavourite, który zapamiętuje najczęstsze ustawienia zmywarki i za pomocą jednego przycisku następuje uruchomienie ulubionego programu właściciela Electrolux ESL4650RO.

Model Electrolux ESL4650RO posiada następujące programy zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

FlexiWash- zmywanie następuje w temperaturze 50 º C – 70 ºC. Program pozwala na zmywanie dowolnych naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Wyższa temperatura i ciśnienie wody w dolnym koszu umożliwiają zmywanie bardzo zabrudzonych garnków lub patelni. Niższa temperatura i niższe ciśnienie wody w górnym koszu pozwalają na zmycie średnio zabrudzonych naczyń np. naczynia szklane.

Intensive 70 º-  program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

W celu zwiększenia efektywności zmywania w modelu Electrolux ESL4650RO zdefiniowano opcję Multitab, która umożliwia i wręcz zaleca stosowanie uniwersalnych, wielofunkcyjnych tabletek do zmywania, które będą wykorzystane całkowicie przez urządzenie. Niezwykle wygodną opcją jest wykorzystana w zmywarce opcja opóźnionego startu od 1 do 24 godzin. Jest to istotne dla tych użytkowników, którzy korzystają z tańszej II taryfy i oszczędzą dodatkowo energię lub po  prostu ułatwia ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki a zmywanie nie musi go ograniczać. W celu zaoszczędzenia czasu sformułowano opcję TimeSaver. Ta opcja powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone a  całkowity czas trwania programu skraca się o połowę. Efekty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Dodatkowo w celu zaoszczędzenia energii urządzenie Electrolux ESL4650RO ma wbudowaną opcję AutoOff umożliwiającą automatyczne wyłączenie zmywarki tuż po przejściu w stan czuwania. Jest to przełom w dziedzinie oszczędności energii jaki odnotowali inżynierowie z Electrolux’a. Po automatycznym wyłączeniu urządzenia następuje  odcięcie poboru prądu aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL4650RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,62 kW
Zużycie wody w cyklu (l)9,0 l
Wysokość (mm)818 mm
Szerokość (mm)446 mm
Głębokość (mm)550 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)44 db

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL4650RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaTak
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4650ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL4650RO

Zmywarka Electrolux ESL4650RA

Zmywarka Electrolux ESL4650RA

Zmywarki do zabudowy, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+++, Zmywarki w kolorze innym, Electrolux

Nowoczesna i energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4650RA, szerokość 45 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A+++; 6 zakresów temperatury; 7 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, FlexiWash, Intensive 70 º, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; TimeSaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; TimeBeam; Oświetlenie wnętrza; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESL4650RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)