Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESL4562RO

Zmywarka Electrolux ESL4562RO

Energooszczędna zmywarka do zabudowy Electrolux ESL4562RO, szerokość 45 cm, z systemem RealLife; klasa energetyczna A++; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, Intensive 70, 1 hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; SENSOCONTROL; TimeSaver, MyFavourite; EnergySaver; Multitab, Opóźnienie startu; TimeBeam; Oświetlenie wnętrza; PerfectFit; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4562ro?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esl4562ro

Zmywarka Electrolux ESL4562RO z unikalnym systemem RealLife Cleaning przedstawia ten rodzaj zmywarki, które ze względu na wysoki stopień funkcjonalności, a jednocześnie na łatwość obsługi są jednymi z najbardziej poszukiwanych urządzeń do zmywania na rynku. Jest także bardzo energooszczędnym urządzeniem, bardzo nowoczesnym, wyposażonym w zaawansowaną technologię a tym samym bardzo łatwym i dostępnym w obsłudze. Kilka programów zmywania zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji zmywania do każdego rodzaju naczyń o zróżnicowanym stopniu zabrudzenia. Klasa energetyczna A++ zapewnia bardzo niskie zużycie energii a w trybie oszczędności energetycznej zużywa o 25 % mniej energii niż inne zmywarki tego typu. Nasuwa się więc oczywisty fakt, że Electrolux ESL4562RO jest urządzeniem bardzo oszczędnym zarówno pod względem zużycia energii jak i czasu posiadacza zmywarki. Bez wątpienia zmywarka Electrolux ESL4562RO jest urządzeniem dbającym o ekologię i finanse użytkownika. Dodatkowe funkcje i opcje, które posiada zmywarka pozwalają świetnie zadbać o naczynia, które są poddawane procesowi zmywania.

Konstruktorzy tworzący linię Inspiration, do której należy produkt Electrolux ESL4562RO swoje pomysły czerpali z pracy profesjonalistów pracujących w dużych restauracjach. Urządzenie jest bardzo wydajne i pozwala na jednoczesne zmywanie naczyń o różnych fakturach i różnym stopniu zabrudzenia, uzyskując tym samym dobry efekt zmywania. Odpowiedzialny jest za to system RealLife Cleaning, który wykorzystuje unikalne ramię FlexiSpray z funkcją podwójnych obrotów i dysz TopShower, aby kierować wodę do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Zmywarka Electrolux ESL4562RO wykorzystuje system SENSOCONTROL, niezwykle pomocny przy wykrywaniu wielkości załadunku oraz doborze zużycia wody i energii. Electrolux ESL4562RO posiada również czujnik wody, potrafiący wykryć stopień zabrudzenia i odpowiednio dobrać poziom zużycia wody. Urządzenie jest wyposażone w dyskretny wyświetlacz LED, który umożliwia precyzyjnie i jasno odczytać wyświetlane komunikaty. Panel z funkcją TouchControl umożliwia dotykowe sterowanie funkcjami i programami. Bardzo pomocne i funkcjonalne jest też wewnętrzne oświetlenie LED, które włączane jest przy otwieraniu drzwi urządzenia i wyłączane po ich zamknięciu. Model Electrolux ESL4562RO posiada system PerfectFit czyli mechanizm płynnego przesuwania drzwi z inteligentnym rozwiązaniem przesuwnych zawiasów. Umożliwia on precyzyjne i łatwe dopasowanie do szerokiej gamy drzwi szafek oraz wysokości cokołów. Niezwykle wygodny w eksploatacji jest też system TimeBeam, który emituje wiązkę światła wyświetlając informacje na podłodze, przed drzwiami zmywarki. Po rozpoczęciu programu wyświetlany jest czas do jego końca lub jeśli użytkownik włączył opóźnienie startu- czas pozostały do rozpoczęcia programu. Posiadacz urządzenia ma możliwość zmiany koloru wiązki światła i ma do dyspozycji aż 9 kolorów, z całą pewnością któryś z nich będzie mógł dopasować do koloru podłogi. Electrolux ESL4562RO posiada dużą komorę zmywarki, która pomieści 9 kompletów naczyń. Umożliwia ona załadunek wszelakiego rodzaju naczyń i garnków w jednym cyklu zmywania. Zmywarka posiada dwa poręczne kosze mieszczące cały wsad. Dzięki funkcji FlexiLift, w którą wyposażony jest górny kosz istnieje możliwość uniesienia go, przez co zwiększa się jego powierzchnia. Niezwykle przydatne jest to przy zmywaniu dużych gabarytów. Do tej pory praktycznie nie możliwe było zmywanie w jednym wsadzie ciężkich garnków i delikatnego szkła. Electrolux rozwiązał ten problem stosując wsporniki Soft Spikes, które nie pozwalają przewracać się wysokim kieliszkom.

Zmywarka Electrolux ESL4562RO posiada niewątpliwie kilka niezwykle użytecznych programów zmywania, gwarantujących wysoką jakość usługi jak i doskonałą oszczędność energii lub wody. Niekwestionowanym faworytem jest zapewne program AutoFlex, który automatycznie dopasowuje się do poziomu zabrudzenia naczyń i wielkości wsadu. Sam dobiera ilość i temperaturę wody a także długość trwania cyklu. Pomocnym i bardzo łatwym w użyciu jest program MyFavourite, który użytkownik włącza dotykając odpowiedni przycisk. Urządzenia samo rejestruje, który program był najczęściej wybierany i samo definiuje jako ulubiony program posiadacza zmywarki.

Urządzenie Electrolux ESL4562RO wyposażono w 6 programów zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

1 Hour – szybkie zmywanie średnio zabrudzonych naczyń i sztućców w temperaturze 55 ºC.

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Przy budowie zmywarki Electrolux ESL4562RO zadbano o ekologię i wygodę posiadacza urządzenia. Dobrym przykładem jest opcja TimeSaver, która powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone a całkowity czas trwania programu skraca się o ½. Rezultaty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. Natomiast włączając opcję EnergySaver ma się świadomość, że oszczędza się 25% zużycia energii oraz skraca czas trwania programu, poprzez możliwość zmniejszenia temperatury w ostatniej fazie suszenia. Opcja opóźnionego startu pozwala zaprogramować włączenie urządzenia w dogodnym dla właściciela czasie. Z tą opcją można ułożyć plan dnia, a także skorzystać z tańszej dostawy energii jeśli skorzysta się z II taryfy, bowiem opóźnienie startu można przesunąć nawet o 24 godziny. W celu większej wydajności zmywania zaleca się włączenie funkcji Multitab, która potrafi wykorzystać maksymalnie każdą tabletkę do zmywania. Ostatnią bardzo ważną opcją w dziedzinie oszczędności jest AutoOff czyli automatyczne wyłączenie zmywarki. Ta opcja jest przełomem na wyżej wymienionym polu. Zmywarka kiedy przechodzi w stan czuwania pozostaje w nim tylko na chwilę, następnie wyłącza się i pozostaje w tym stanie aż do następnego zmywania. Teraz wyłączona oznacza naprawdę wyłączona.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESL4562RO

Zużycie energii w cyklu (kW)0,70
Zużycie wody w cyklu (l)8,9
Wysokość (mm)818
Szerokość (mm)446
Głębokość (mm)550
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)45

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESL4562RO

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaTak
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuTak
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esl4562ro?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESL4562RO

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce Electrolux ESL4562RO

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)