Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESF6550ROW

Zmywarka Electrolux ESF6550ROW

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF6550ROW z systemem RealLife; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, Intensive 70 º, QuickPlus 60 º, GlassCare, Rinse&Hold; EnergySaver; MyFavourite; SENSOCONTROL; Multitab; Opóźnienie startu; Aqua Control; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf6550row?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esf6550row

Zmywarka  Electrolux ESF6550ROW to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie a jednocześnie zaawansowane technologicznie. Tak krótki opis najtrafniej określa jej kluczowe walory. Tylko 6 różnorodnych programów zmywania pozwala dobrać odpowiednią opcję, żeby zmywanie było nie tylko efektywne, ale trwało dokładnie tyle ile wymaga stopień zabrudzenia naczyń. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, samoistnie nasuwa się, że oszczędność energetyczna jest po prostu niekwestionowana. Dowodem na to jest klasa efektywności energetycznej zmywarki  A+. Dodatkowo włączając opcję EnergySaver oszczędza się do 25% zużycia energii oraz skraca czas zmywania.

Konstruktorzy tworzący linię Inspiration swoje pomysły czerpali z pracy profesjonalistów pracujących w dużych restauracjach. Urządzenie jest bardzo wydajne i pozwala na jednoczesne zmywanie naczyń o różnych fakturach i różnym stopniu zabrudzenia uzyskując tym samym dobry efekt zmywania. Odpowiedzialny jest za to system RealLife Cleaning, który wykorzystuje unikalne ramię FlexiSpray z funkcją podwójnych obrotów i dysz TopShower, aby kierować wodę do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Zmywarka  Electrolux ESF6550ROW wykorzystuje system SENSOCONTROL, niezwykle pomocny przy wykrywaniu wielkości załadunku oraz doborze zużycia wody i  energii. Electrolux ESF6550ROW posiada również czujnik wody, potrafiący  wykryć stopień zabrudzenia i odpowiednio dobrać poziom zużycia wody. Front, panel i maskownica zmywarki wykonane są kolorze białym. Urządzenie jest wyposażone w dyskretny  wyświetlacz LED, który umożliwia precyzyjnie i jasno odczytać wyświetlane komunikaty. Model  Electrolux ESF6550ROW posiada komorę o zwiększonej do XXL pojemności zmywarki. Zmywarka mieści 12 kompletów naczyń i umożliwia załadunek wszelkiego rodzaju naczyń i garnków w jednym cyklu zmywania. Zmywarka wyposażona jest w dwa poręczne kosze mieszczące cały załadunek. Dzięki funkcji FlexiLift, którą posiada górny kosz jest możliwość uniesienia go przez co zwiększa się jego powierzchnia. Niezwykle przydatne jest to przy zmywaniu dużych gabarytów. Do tej pory praktycznie nie możliwe było zmywanie w jednym wsadzie ciężkich garnków i delikatnego szkła. Electrolux rozwiązał ten problem stosując wsporniki Soft Spikes, które nie pozwalają przewracać się wysokim kieliszkom. Niezależnie od tego jakie naczynia będą umieszczone w komorze zmywarki zostaną one precyzyjnie umyte dzięki funkcji a jednocześnie systemowi Autoflex. Z jego pomocą nastąpi automatyczne dopasowanie ilości i temperatury wody do wielkości wsadu. Natomiast uruchamiając tylko jednym przyciskiem opcję MyFavourite, użytkownik może być pewny że zmywarka wybierze jego ulubiony program czyli ten który był najczęściej używany.

Zmywarka Electrolux ESF6550ROW posiada następujące programy zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º-  program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

GlassCare- program do mycia delikatnego szkła lekko lub średnio zabrudzonego w temperaturze 45 ºC.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

W model Electrolux ESF6550ROW wbudowano opcję opóźnionego startu od 1 do 24 godzin, która pozwala użytkownikowi na zaprogramowanie odpowiedniej godziny włączenia urządzenia. Jest to istotne dla tych użytkowników, którzy korzystają z tańszej II taryfy i zaoszczędzą dodatkowo energię lub po  prostu ułatwi ułożenie planu dnia, który pasuje do stylu właściciela zmywarki, a zmywanie nie będzie go już ograniczać. Natomiast włączając opcję EnergySaver mamy świadomość, że oszczędza się  do 25% zużycia energii oraz skraca się czas trwania programu,  poprzez możliwość zmniejszenia temperatury w ostatniej fazie suszenia. W celu większej wydajności zmywania zaleca się włączenie funkcji Multitab, która potrafi wykorzystać maksymalnie każdą tabletkę do zmywania. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma Electrolux wprowadziła w modelu Electrolux ESF6550ROW system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaControl. Zmywarka posiada także opcję AutoOff, która odpowiedzialna jest za jej wyłączenie po zakończeniu zmywania. Po przejściu w stan czuwania, zmywarka  Electrolux ESF6550ROW pozostaje w nim tylko chwilę, żeby momentalnie się wyłączyć i pozostać w tym stanie do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESF6550ROW

Zużycie energii w cyklu (kW)1,03 kW
Zużycie wody w cyklu (l)11,0 l
Wysokość (mm)850 mm
Szerokość (mm)596 mm
Głębokość (mm)610 mm
Pojemność (wsad) - liczba kompletów12
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)48 db

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESF6550ROW

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf6550row?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESF6550ROW

Zmywarka Electrolux ESF6600ROW

Zmywarka Electrolux ESF6600ROW

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Electrolux

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF6600ROW, szerokość 60 cm, z systemem RealLife; efektywność energetyczna A+; 6 programów, 4 zakresy temperatury; wyświetlacz LED; programy: AutoFlex, Eco 50, GlassCare 45° ,Intensive 70, Quick Plus 60°, Rinse&Hold ; TimeSaver; Multitab; MyFavourite; EnergySaver; wskaźnik pozostałego czasu; Opóźniony start; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESF6510LOW

Zmywarka Electrolux ESF6510LOW

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Electrolux

Energooszczędna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF6510LOW, szerokość 60 cm; klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 6 programów zmywania: ECO 50º, AutoFlex, Intensive 70 º, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; SENSOCONTROL; Multitab; EnergySaver; Opóźnienie startu; AutoOff.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESF6201LOW

Zmywarka Electrolux ESF6201LOW

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Electrolux

Wolnostojąca zmywarka Electrolux ESF6201LOW z systemem RealLife; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 3 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Eco 50°C, Intensywny 70°C, Normalny 65°C, QuickPlus 65°, Rins&Hold; SENSOCONTROL; Opóźnienie Startu, System zatrzymania wody.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESF6211LOW

Zmywarka Electrolux ESF6211LOW

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki szerokie (60 cm), Zmywarki średnie (12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze białym, Electrolux

Wolnostojąca zmywarka Electrolux ESF6211LOW z systemem RealLife; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 3 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: Eco 50°C, Intensywny 70°C, Normalny 65°C, QuickPlus 65°, Rins&Hold; SENSOCONTROL; Opóźnienie Startu, System zatrzymania wody.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESF6550ROW

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)