Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESF4600ROX

Zmywarka Electrolux ESF4600ROX

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF4600ROX z systemem RealLife; szerokość 45 cm, klasa energetyczna A+; 4 zakresy temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, Glass Care 45 º, intensive 70, QickPlus 60 º, Rinse&Hold; FlexiLift; AquaSave; SENSOCONTROL; EnergySaver; TimeSaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf4600rox?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esf4600rox

Zmywarka Electrolux ESF4600ROX z unikalnym systemem RealLife Cleaning przedstawia ten rodzaj zmywarki , które ze względu na wysoki stopień funkcjonalności, a jednocześnie na łatwość obsługi, są jednymi z najbardziej poszukiwanych urządzeń do zmywania na rynku. Są także bardzo energooszczędnymi urządzeniami, bardzo nowoczesnymi , wyposażonymi w zaawansowaną technologię a tym samym bardzo łatwymi i dostępnymi w obsłudze. Kilka programów zmywania zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji zmywania do każdego rodzaju naczyń o zróżnicowanym stopniu zabrudzenia a także o różnej wielkości. Klasa energetyczna A+ zapewnia bardzo niskie zużycie energii a w trybie oszczędności energetycznej(EnergySaver) zużywa o 25 % mniej energii niż inne zmywarki tego typu. Nasuwa się więc oczywisty fakt, że Electrolux ESF4600ROX jest urządzeniem bardzo oszczędnym zarówno pod względem zużycia energii jak i czasu posiadacza zmywarki. Bez wątpienia zmywarka Electrolux ESF4600ROX jest urządzeniem dbającym o ekologię i finanse użytkownika. Dodatkowe funkcje i opcje które posiada zmywarka zapewniają pozwalają świetnie zadbać o naczynia, które są poddawane procesowi zmywania.

Wspomniany wcześniej system RealLife Cleaning wspierany jest przez unikalne ramię natryskowe FlexiSpray z systemem podwójnych obrotów i dysz TopShower. Ich zadaniem jest precyzyjnie dotrzeć do każdego zakamarka zmywarki, tak aby nie było potrzeby namaczania naczyń lub ewentualnego poprawiania. Ważnym wsparciem systemowym jest system AquaSave, dbający o prawidłowy dobór wody i jej temperaturę, można więc być pewnym że zużycie wody jest zminimalizowane. W tym miejscu należy wspomnieć o SENSOCONTROL, który współgra idealnie z wyżej wymienionymi systemami. Odpowiedzialny jest za wykrycie wielkości załadunku i prawidłowy dobór wody oraz energii. Urządzenie Electrolux ESF4600ROX wyposażono w czujnik wody, który wykrywa jej stopień zabrudzenia i odpowiednio dobiera poziom zużycia wody. Electrolux ESF4600ROX pomieści w swej komorze 9 kompletów naczyń w 2 dużych koszach. Górny kosz posiada składane uchwyty na filiżanki oraz miękkie i niezwykle pomocne stabilizatory Soft Spikes. Chronią one delikatne szklane kieliszki przed przewracaniem. Dodatkowo górny kosz wyposażony jest w funkcję FlexiLift, która unosi kosz o kilka centymetrów gdy zależy posiadaczowi na dodatkowym miejscu na duże naczynia lub o nietypowych kształtach. Dolny kosz posiada 2 składane suszarki na naczynia , dzięki którym też zyskuje się sporo miejsca. Zmywarkę Electrolux ESF4600ROX wyposażono w czytelny i przejrzysty panel sterujący, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Komunikaty i symbole ukazują się na 3-cyfrowym wyświetlaczu. Obudowę urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej, tworząc ciekawy i niepowtarzalny design. Bez wątpienia będzie pasować do każdej nowoczesnej kuchni.

Niezależnie od tego jakie naczynia będą umieszczone w komorze zmywarki zostaną one precyzyjnie umyte dzięki funkcji a jednocześnie programowi Autoflex. Z jego pomocą nastąpi automatyczne dopasowanie ilości i temperatury wody do wielkości wsadu. Natomiast uruchamiając tylko jednym przyciskiem opcję MyFavourite, użytkownik może być pewny że zmywarka wybierze jego ulubiony program czyli ten który był najczęściej używany.

 

Zmywarka Electrolux ESF4600ROX posiada 6 programów zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

GlassCare- program do mycia delikatnego szkła lekko lub średnio zabrudzonego w temperaturze 45 ºC.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

Opcja MyFavourite, w którą wyposażono Electrolux ESF4600ROX, umożliwia użytkownikowi ustawić i zapisać w pamięci najczęściej używany program oraz opcję. Za pomocą tylko jednego przycisku następuje włączenie tej opcji. Natomiast funkcja TimeSaver, którą posiada model Electrolux ESF4600ROX, powoduje zwiększenie ciśnienia oraz temperatury wody. Fazy zmywania i suszenia zostają skrócone, a całkowity czas trwania programu skraca się o 50%. Rezultaty zmywania są takie same, jak w przypadku programu o standardowym czasie trwania. W celu zwiększenie efektywności zmywania można zastosować opcję Multitab, która zaleca używanie wieloskładnikowych tabletek z detergentem. Urządzenie automatycznie samo pobiera tabletkę i eksploatuje ją do samego końca, nie należy się wiec obawiać że nie zostanie rozpuszczona w całości. Konstruktorzy biorąc pod uwagę oszczędności domowników zaprojektowali funkcję EnergySaver, dzięki której można zaoszczędzić 25% zużycia energii i skrócić czas trwania programu. Proceder ten dokonuje się poprzez zmniejszenia temperatury w ostatniej fazie suszenia. Dodatkowo stosując opcję opóźnienia startu urządzenia, posiadacz ma możliwość ułożenia swoich zajęć tak, żeby zmywanie nie kolidowało z bardziej przyjemnymi zajęciami. Opóźnienie włączenia zmywarki może nastąpić od 1 do 24 godzin. Osoby, które korzystają z tańszej, nocnej taryfy energii też mogą używać tej funkcji nie obawiając się obciążeń finansowych. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma Electrolux wprowadziła w modelu Electrolux ESF4600ROX system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaControl. W trosce o ochronę środowiska, projektanci stworzyli swoją dumę w dziedzinie oszczędności energii. Jest to opcja AutoOff czyli automatyczne wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu zmywania. Zmywarka Electrolux ESF4600ROX przechodząc w stan czuwania, pozostaje w nim tylko na moment, a po chwili wyłącza się całkowicie. Jej właściciel więc ma świadomość, że jego zmywarka pozostaje wyłączona aż do następnego zmywania.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESF4600ROX

Zużycie energii w cyklu (kW)0,79
Zużycie wody w cyklu (l)8,9
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)446
Głębokość (mm)610
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)45

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESF4600ROX

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf4600rox?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESF4600ROX

Zmywarka Electrolux ESF4510ROX

Zmywarka Electrolux ESF4510ROX

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A+, Zmywarki w kolorze stalowym (inox), Electrolux

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF4510ROX z systemem RealLife; szerokość 45 cm, klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, Intensive 70, 1 Hour, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; SENSCONOTROL, EnergySaver; MyFavourite; Multitab; Opóźnienie startu; AquaControl; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESF4600ROX

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)