Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka Electrolux ESF4500ROS

Zmywarka Electrolux ESF4500ROS

Nowoczesna zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF4500ROS z systemem RealLife; szerokość 45 cm, klasa energetyczna A; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: AutoFlex, Eco 50 º, GlassCare 65 º, Intensive 70, QuickPlus 60 º, Rinse&Hold; EnergySaver; SENSOCONTROL; MyFavourite; Opóźnienie startu; AquaControl; AutoOff.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf4500ros?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Electrolux Esf4500ros

Model Electrolux ESF4500ROS to produkt, który całkowicie wykorzystuje możliwości jakie stwarza nowoczesna technologia w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Szeroka gama programów oraz funkcjonalność, która zaskakuje na każdym kroku wraz z dodatkowymi opcjami zmywania pozwalają uznać go za urządzenie nowoczesne i jedno z lepszych w swojej branży. Electrolux ESF4500ROS zalicza się do klasy energetycznej A i jest bardzo zaawansowany technologicznie a przy tym niezwykle łatwy w obsłudze.

Electrolux ESF4500ROS jest wyposażony w system RealLife Cleaning, który odpowiedzialny jest za ergonomię i efektywność. Zapewnia on doskonałą jakość zmywania każdego naczynia jakby było myte osobno. Dodatkowo zmywarka posiada unikalne ramię FlexiSpray z systemem dysz TopShower, które potrafią dotrzeć do każdego miejsca w komorze zmywarki. Gwarantują dokładne umycie w każdym miejscu , bez wcześniejszego odmaczania czy późniejszych poprawek. W urządzenie wbudowano SENSOCONTROL, który pozwala wykryć wielkość załadunku i odpowiednio dobrać zużycie wody oraz energii. Użytkownik więc nie musi obawiać się więc o zbyt duże zużycie wody czy energii. Natomiast czujniki wody wykrywa stopień jej zabrudzenia i odpowiednio dobiera ilość zużycia wody. Zmywarkę Electrolux ESF4500ROS możemy umieścić w każdej kuchni nie martwiąc się o wystrój. Jej obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej wiec wkomponuje się idealnie w każdym pomieszczeniu, a do tego łatwo ją utrzymać w czystości. Zmywarka posiada przejrzysty i czytelny panel sterujący, który precyzyjnie wyświetla symbole lub komunikaty. Electrolux ESF4500ROS jak na swój wymiar posiada dość sporą komorę zmywania. Pozwala załadować duże, o najbardziej nietypowych kształtach naczynia czy garnki. W tym modelu maksymalnie można zmywać 9 kompletów naczyń. Dodatkowo powierzchnię zmywania w komorze można powiększyć podnosząc górny kosz za pomocą FlexiLift. Ma się wtedy gwarancję, że największa patelnia czy garnek zmieści się bez problemu. Zadbano również o naczynia z bardzo delikatnego szkła z pomocą małych wsporników Soft Spikes, które zapobiegają przemieszczaniu się np. kieliszków.

Zmywarkę Electrolux ESF4500ROS wyposażono w kilka niezwykle użytecznych programów zmywania, które zapewniają wysoką jakość usługi jak i doskonałą oszczędność energii lub wody. Prym w tej dyscyplinie wiedzie program AutoFlex, który potrafi dopasować się do poziomu zabrudzenia naczyń i wielkości wsadu. Sam dobiera ilość i temperaturę wody a także długość trwania cyklu. Szybkość wyboru zapewni program MyFavourite, który użytkownik włącza dotykając tylko jeden przycisk. Urządzenia samo rejestruje, który program był najczęściej wybierany i samo definiuje jako ulubiony program posiadacza zmywarki.

Zmywarka Electrolux ESF4500ROS posiada następujące programy zmywania:

ECO 50º- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

AutoFlex- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 45 º do 70 º. Zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Intensive 70 º- program do zmywania naczyń, garnków i patelni bardzo zabrudzonych w wysokiej temperaturze. Program obejmuje fazę płukania w wysokiej temperaturze w celu zachowania większej higieny. Podczas płukania temperatura 70 ºC pozostaje co najmniej przez 10 minut.

QuickPlus 60 º- szybki, skrócony do 30 minut program do zmywania świeżo zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców. Program pozwala w krótkim czasie uzyskać dobre efekty zmywania.

GlassCare- program do mycia delikatnego szkła lekko lub średnio zabrudzonego w temperaturze 45 ºC.

Rinse&Hold- płukanie i wstrzymanie programu. Służy do szybkiego płukania naczyń. Zapobiega to zasychaniu resztek jedzenia na naczyniach i powstawaniu przykrych zapachów. W tym programie nie należy stosować detergentów.

W celu zwiększenia efektywności zmywania w modelu Electrolux ESF4500ROS zdefiniowano opcję Multitab, która umożliwia i wręcz zaleca stosowanie uniwersalnych, wielofunkcyjnych tabletek do zmywania, które będą wykorzystane całkowicie przez urządzenie. Zmywarka Electrolux ESF4500ROS posiada funkcję opóźnionego startu od 1 do 24 godzin. W dogodnej dla użytkownika porze może ono zostać włączone. Jest to istotne dla osób które korzystają z II taryfy energii elektrycznej, która jest po prostu tańsza w użyciu. Można też dostosować czas na zmywanie do rytmu dnia i programować włączenie urządzenia kiedy tylko podoba się posiadaczowi zmywarki. Konstruktorzy biorąc pod uwagę oszczędności domowników zaprojektowali funkcję EnergySaver, dzięki której można zaoszczędzić 25% zużycia energii i skrócić czas trwania programu. Proceder ten dokonuje się poprzez zmniejszenie temperatury w ostatniej fazie suszenia. W trosce o ochronę środowiska i finanse użytkownika zmywarkę Electrolux ESF4500ROS wyposażono w funkcję AutoOff. Jest to funkcja automatycznego wyłączania urządzenia dzięki czemu po przejściu w stan czuwania zmywarka wyłącza się całkowicie do następnego zmywania. Jest to przełom w dziedzinie oszczędności energii i teraz wyłączona jest naprawdę wyłączona. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma Electrolux wprowadziła w produkcie Electrolux ESF4500RO system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaControl.

Parametry techniczne zmywarki Electrolux ESF4500ROS

Zużycie energii w cyklu (kW)0,89
Zużycie wody w cyklu (l)8,9
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)446
Głębokość (mm)610
Pojemność (wsad) - liczba kompletów9
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)49

Wyposażenie zmywarki Electrolux ESF4500ROS

Możliwość skrócenia czasu programuNie
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Electrolux Esf4500ros?

Electrolux – szwedzkie zmywarki i inne AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do Electrolux ESF4500ROS

Zmywarka Electrolux ESF2300OS

Zmywarka Electrolux ESF2300OS

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki kompaktowe (55cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A, Zmywarki w kolorze srebrnym, Electrolux

Kompaktowa zmywarka Electrolux ESF2300OS; klasa energetyczna A; 5 zakresów temperatury; 6 programów zmywania: Autoflex, Eco 55, GlassCare 45º, Intensive 70; QuickPlus 50 º, Rinse&Hold; EnergySaver; Opóźniony start.

czytaj więcej
Zmywarka Electrolux ESF45050SR

Zmywarka Electrolux ESF45050SR

Zmywarki wolnostojące, Zmywarki wąskie (45cm), Zmywarki małe (poniżej 12 kompletów), Klasa energetyczna A, Zmywarki w kolorze srebrnym, Electrolux

Zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF45050SR z systemem RealLife; szerokość 45 cm, klasa energetyczna A; 4 zakresy temperatury; 5 programów zmywania: 30 MIN 60 º, Automatyczny 45-70, ECO 50º,Intensive 70 º, Rinse&Hold; SENSOCONTROL; Multitab; Opóźniony Start; AutoOff.

czytaj więcej

Opinie o zmywarce Electrolux ESF4500ROS

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)