Wszystko o zmywarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Zmywarka BOSCH SKE52M55EU

Zmywarka BOSCH SKE52M55EU

Kompaktowa zmywarka do zabudowy modułowej BOSCH SKE52M55EU z systemem Active Water; o szerokości 60 cm; klasa energetyczna A+; 5 zakresów temperatury; 5 programów zmywania: Garnki 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45 °C; VarioSpeed Plus; Higiena Plus; RackMatic; EcoSilnece Drive; Wymiennik Ciepła; AquaSensor; Sensor Załadunku; Wymienni Ciepła; AquaStop; Programowanie Czasu Startu.
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Ske52m55eu?
Zdjęcie producenta

Opis zmywarki Bosch Ske52m55eu

Nowoczesna i bardzo intuicyjna w obsłudze, tak najłatwiej opisać zmywarkę BOSCH SKE52M55EU.  Gwarantuje dobre efekty zmywania przy optymalnym zużyciu wody, energii a także czasu. Model BOSCH SKE52M55EU umiejscowiony jest w klasie energetycznej A+. Warto zwrócić tez uwagę na niewielki hałas jakie wykonuje podczas pracy bo tylko 47 dB.

Urządzenie BOSCH SKE52M55EU posiada wbudowany AquaSensor, kontrolujący czystość wody kilkakrotnie podczas cyklu zmywania. Dzięki temu zabiegowi do zmywarki jest doprowadzana odpowiednia ilość wody, wystarczająco tyle ile potrzeba by osiągnąć zadawalający efekt końcowy. Podczas zmywania można zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody. Dodatkowym wsparciem dla tego systemu jest Sensor Załadunku, odpowiadający za ilość umieszczonych naczyń w komorze. Urządzenie samo dostosowuje ilość wody do wielkości wsadu do zmywarki. Pożądany efekt zmywania użytkownik uzyska także dzięki technice naprzemiennego mycia oraz falistemu kształtowi ramion spryskiwacza. Strumień wody spryskuje naczynia na przemian w górnym i dolnym koszu. Proceder ten oszczędza do 20% wodę i wydłuża działanie środka myjącego. W procesie zmywania naczyń bardzo istotny jest wymiennik ciepła, który zastosowano w modelu SKE52M55EU. Sprawia on, że naczynia są suszone w higienicznych warunkach gdyż nie ma dostępu powietrza z zewnątrz oraz pozwala zaoszczędzić energię ponieważ raz ogrzana woda jest wykorzystana do innego etapu zmywania. Mnogość jego cech pozwala jeszcze na wymienienie jednej, wymiennik ciepła zabezpiecza także delikatne naczynia przed szokiem termicznym co jest niezwykle istotne przy zmywaniu tego typu naczyń. Komora urządzenia BOSCH SKE52M55EU pomieści 8 kompletów naczyń, które swobodnie można rozmieścić dzięki ergonomicznym koszom. Są to kosze, które posiadają szereg składanych półeczek w celu zwiększenia powierzchni do układania naczyń. Silnik inwerterowy, który posiada zmywarka BOSCH SKE52M55EU jest bardzo cichy w użyciu ponieważ pozbawiono go tradycyjnych szczotek. Silnik EcoSilenceDrive podczas swojej pracy wytwarza tylko 47 db hałas. Wyboru programów lub funkcji dokonuje się bardzo łatwo przyciskami, a efekt tego wyboru jest widoczny na dużym wyświetlaczu, który jest umiejscowiony w górnej części drzwi.

Model BOSCH SKE52M55EU wyposażono w następujące programy zmywania:.

Garnki 70°C- program służący do zmywania bardzo zabrudzonych garnków, patelni, sztućców oraz niewrażliwych naczyń. Podczas zmywania w tym programie usuwane są zaschnięte,  przypalone lub przyklejone resztki jedzenia zawierające skrobię lub białko.

Eco 50°C- w tym programie można uzyskać największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń stołowych oraz sztućców.

Auto 45-65°C- zmywa dowolnie zabrudzone naczynia, sztućce, garnki i patelnie w temperaturze od 35ºC do 75ºC. Zmywarka  rozpoznaje stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń znajdujących się w koszach. Automatycznie reguluje temperaturę i ilość wody, a także zużycie energii oraz czas trwania programu.

Delikatny 40°C- program służący do zmywania delikatnych naczyń i sztućców, szkła oraz naczyń z tworzywa sztucznego nieodpornego na  oddziaływanie termiczne. Naczynia mogą posiadać lekko przyklejone, świeże resztki potraw.

Skrócony 45°C- krótki program służący  do zmywania lekko zabrudzonych naczyń sztućców z nieprzyschniętymi resztkami jedzenia. Program jest wyposażony w dodatkowe suszenie. Idealnie nadaje się do zmywania podczas wydawania przyjęcia.

Model BOSCH SCE52M55E posiada opcję opóźnionego startu do 24 godzin, która pozwala na włączanie urządzenia w dogodnej dla właściciela porze. Urządzenie BOSCH SCE52M55E wyposażono w funkcję VarioSpeed Plus, polegającą na skróceniu o połowę czasu zmywania przy zachowaniu najlepszych efektów zmywania i suszenia. Korzystające z tej funkcji użytkownik skraca czas zmywania do 45 minut. Tę opcję można stosować do każdego programu skracając go dwukrotnie. Dla alergików i jak i małych dzieci projektanci zdefiniowali opcję HigienaPlus. Dzięki podwyższonej temperaturze naczynia, garnki jak i butelki dla niemowląt zostaną wysterylizowane i pozbawione bakterii. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkownika firma BOSCH wprowadziła w modelu BOSCH SCE52M55E system zabezpieczeń przed zalaniem o nazwie AquaStop. Jest to elektroniczny system bezpieczeństwa występujący w zmywarkach gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania przez cały cykl życia produktu. Nie pozwala na wyciek wody zarówno z wnętrza urządzenia, jak i z węża doprowadzającego wodę.

Parametry techniczne zmywarki BOSCH SKE52M55EU

Zużycie energii w cyklu (kW)0,62
Zużycie wody w cyklu (l)7,5
Wysokość (mm)595
Szerokość (mm)454
Głębokość (mm)500
Pojemność (wsad) - liczba kompletów8
Klasa zmywaniaA
Klasa suszeniaA
Poziom hałasu (db)47

Wyposażenie zmywarki BOSCH SKE52M55EU

Możliwość skrócenia czasu programuTak
Opóźnienie startuTak
Oświetlenie wnętrzaNie
Sygnał dzwiękowy po zakończeniu programuNie
Interesuje Cię zakup zmywarki
Bosch Ske52m55eu?

Bosch – nie tylko producent AGD

Bosch to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością.

czytaj więcej

Zmywarki podobne do BOSCH SKE52M55EU

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o zmywarce BOSCH SKE52M55EU

Dodaj swoją opinię o zmywarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)